Bezbłędny Huawei P9 lite

Telefon dla perfekcjonistów

Huawei P9 lite to mniejszy-brat znakomicie rozpoznawalnego i zbierającego świetne recenzje modelu P9. Chiński koncern staje się ogromną konkurencją dla rynkowych potentatów, gdyż oferuje naprawdę solidne smartfony (często nieodbiegające od egzemplarzy z wyższej półki) w przystępnej cenie.

huawei p9

Znakomite wykonanie i wykończenie

Bez wątpienia model P9 lite można uznać za jeden z najlepiej wykonanych smartfonów w swojej klasie. Niektórzy nawet twierdzą, że wizualnie wygląda na telefon o klasę lepszy. Tak czy inaczej, na pewno prezentuje się lepiej niż P8 Lite, któremu przecież i tak niczego nie brakuje. W porównaniu do tego modelu jest nieco lżejszy i mniejszy. Jego wymiary to kolejno: 146,8 mm wysokości, 72,6 mm szerokości oraz 7,5 mm grubości.

Wizualnie przypomina sztandarowy model Huawei P9, co dodaje mu elegancji i szyku. Większość konstrukcji została wykonana z tworzywa sztucznego, ramka na krawędziach to natomiast aluminium. Ścięcie po obu stronach nie tylko znakomicie się prezentuje, ale ułatwia utrzymanie telefonu w dłoni. Warto zwrócić uwagę na modnie osadzone plastikowe przyciski, które działają bardzo płynnie. Łatwo wyczuć je pod palcem oraz obsługiwać bez bezpośredniego patrzenia na nie.

Płynne działanie

Model P9 lite posiada naprawdę solidny procesor i oprogramowanie, dzięki któremu odtwarzanie filmów, przeglądanie witryn internetowych, portali społecznościowych czy korzystanie z aplikacji nie wiąże się z żadnymi problemami. Jest to zasługą ośmiordzeniowej jednostki Kirin 650 z Mali-T830 oraz aż 2 GB pamięci operacyjnej RAM. Fabrycznie telefon posiada stabilnego Androida w wersji 6.0 oraz nakładkę EMIU 4.1. Wszystko to sprawia, że sprawnie obsługuje wiele aplikacji w tym samym czasie oraz nie zawiesza się podczas użytkowania.

Aparat

Huawei P9 lite dysponuje naprawdę dobrym zapleczem multimedialnym w postaci dwóch aparatów. Ich parametry mówią same za siebie: tył to matryca 13 megapikseli Sony IMX214 f/2.0, natomiast przedni obiektyw charakteryzuje się rozdzielczością 8 megapikseli.

Absolutnie nie musisz obawiać się o jakość wykonywanych zdjęć. Znakomicie sprawdzą się zarówno na portalach społecznościowych (nawet robione przednim obiektywem), jak i przy wysyłaniu np. ważnych firmowych maili.

Czytnik linii papilarnych

W modelu P9 lite na szczególną uwagę zasługuje doskonały czytnik linii papilarnych. Posiada on wiele różnorodnych ustawień. Oczywiście możesz go całkowicie dezaktywować, by ułatwić sobie dostęp do wszelkich posiadanych plików. Jeśli natomiast pozostawisz aktywny czytnik, do odblokowania Huawei konieczny będzie odczyt linii papilarnych z Twojego palca.

Co ciekawe, takiego rodzaju zabezpieczenie możesz zastosować też tylko w przypadku wybranych aplikacji, jak np. galeria zdjęć czy osobista playlista. Wybór należy do Ciebie. Jest to dodatkowy atut urządzenia, który znacznie ułatwia jego personalizację.

Aktualności Smartfony