Baterie alkaliczne – jakie wybrać?

Od kilkunastu lat można zauważyć rosnące zainteresowanie bateriami alkalicznymi. Są one powszechnie uważane za o wiele lepsze od tradycyjnych, choć są zdecydowanie droższe. Jakie dokładnie zalety posiadają? Na co warto zwrócić uwagę przez zakupem?

Co warto wiedzieć o bateriach alkalicznych?

Baterie alkaliczne są używane przez każdego z nas, nawet kilkanaście razy dziennie. Znajdują się w pilotach, zabawkach, klawiaturach czy aparatach fotograficznych. Są zdecydowanie bardziej wydajne od najtańszych baterii węglowo-cynkowych i mogą występować pod różnymi postaciami.

Gdzie stosuje się baterie alkaliczne?

Baterie alkaliczne nadają się zarówno do urządzeń o niskim jak i wysokim poborze mocy. Zazwyczaj służą nawet o 10 razy dłużej niż ich tradycyjne odpowiedniki. Pomimo wyższej ceny, po przeliczeniu i tak stanową bardziej ekonomiczny zakup, dlatego są tak bardzo popularne i polecane na całym świecie.

Baterie alkaliczne mają również inną przewagę nad tradycyjnymi. Poza tym, że charakteryzują się większą pojemnością (do 2300 mAh), to również mają zdecydowanie szersze przeznaczenie. Powinno się je stosować nie tylko w latarkach, zabawkach, pilotach i budzikach, ale również w odtwarzaczach MP3, aparatach cyfrowych, latarkach, lampkach, bezprzewodowych myszkach i klawiaturach komputerowych.

Czym kierować się przy zakupie baterii alkalicznych?

Kupując baterię alkaliczną, warto zwrócić uwagę nie tylko na jej cenę, ale również na przeznaczenie. Istotny jest także rozmiar baterii, który może być oznakowany jako AA, AAA, C, D i 9V. Ważny jest również producent, ponieważ znana marka zapewni większą trwałość baterii.

Gdzie można kupić dobre baterie alkaliczne w korzystnej cenie?

Najlepszym miejscem na zakup tego typu produktów jest hurtownia internetowa. Szczególnie warto polecić hurtownię Micros, która wyróżnia się jednymi z najlepszych cen na rynku pod względem oferowanych przez nią produktów. Cały asortyment hurtowni znajduje się na stronie micros.com.pl.

Aktualności Elektronika Poradniki