Aplikacje Microsoft w telefonach Nokii z systemem Symbian Belle

Firma Nokia zapowiedziała dziś aktualizacje systemu Symbian Belle, dzięki którym smartfony z najnowszej oferty firmy zmienią się w przydatne w każdej branży biura mobilne. Bezpłatne aktualizacje o nazwie Microsoft? Apps to pakiet aplikacji biurowych firmy Microsoft, które rozbudowują obecne, wszechstronne funkcje zabezpieczeń i zarządzania w smartfonach Nokia pracujących na Symbian Belle. Aplikacje te nie wymagają dodatkowej infrastruktury.

Czyżby system Windows Phone nie pojawił się za szybko w telefonach Nokii ?

 

?Praca to ważny aspekt życia, część aspiracji i osiągnięć wielu ludzi na całym świecie? – mówi Purnima Kochikar, VP business mobility Nokia. ?Tak jak Symbian Belle zwiększa możliwości kontaktów towarzyskich i społecznościowych, tak teraz chcieliśmy ułatwić pracownikom i pracodawcom zarządzanie ich codzienną pracą. Microsoft Apps to przykład wartościowej i innowacyjnej oferty firmy Nokia dla użytkowników urządzeń z systemem Symbian?.

 ?Aplikacje biurowe firmy Microsoft do urządzeń Nokia z systemem Symbian pomogą użytkownikom zachować łączność z dokumentami i usługami Microsoft Office w drodze? ? mówi Pat Fox, senior director of marketing and planning, Microsoft Office.

 Począwszy od końca IV kwartału 2011 r. z szeroką dostępnością na początku 2012 r. aplikacje Microsoft Apps będą oferować narzędzia do współpracy i pracy biurowej, takie jak Microsoft? Lync? 2010 Mobile, Microsoft OneNote?, Microsoft PowerPoint? Broadcast i Microsoft Document Connection (z dostępem do Microsoft SharePoint) w urządzeniach z Symbian Belle. W ramach kolejnej aktualizacji w pierwszej połowie 2012 roku pojawi się także Microsoft Word, Excel i PowerPoint jako aplikacje macierzyste ? po raz pierwszy poza platformą Windows.

 Microsoft Apps będą dostępne do pobrania przez telefon lub komputer i będą działać w urządzeniach Nokia N8, Nokia C7, Nokia C6-01, Nokia E7, Nokia E6, Nokia X7, Nokia 700, Nokia 701, Nokia 600 oraz Nokia Oro.

  Dodatkowe informacje:

W ramach pierwszej aktualizacji pod koniec IV kwartału 2011 r. z szeroką dostępnością na początku 2012 r. urządzenia z systemem Symbian Belle zostaną wzbogacone o takie aplikacje biurowe firmy Microsoft, jak:

  • Microsoft OneNote ? do robienia zaawansowanych notatek z elementami graficznymi. Aplikacja umożliwia synchronizację z Microsoft SkyDrive?.

  • Microsoft Lync 2010 Mobile ? ekonomiczny komunikator, informacje o dostępności oraz rozmowy audio i spotkania online niezależnie od miejsca.

  • Microsoft Document Connection ? zapewnia ujednolicony wgląd w dokumenty przechowywane w urządzeniu mobilnym, w tym załączniki do wiadomości e-mail oraz dokumenty w witrynach SharePoint 2010.

  • Microsoft PowerPoint Broadcast ? umożliwia wyświetlanie prezentacji transmitowanych bezpośrednio z komputera do urządzenia mobilnego.

W ramach kolejnej aktualizacji w I połowie 2012 r. zostaną dodane zostaną dodane Microsoft Word, Excel i PowerPoint jako macierzyste aplikacje ? po raz pierwszy poza platformą Windows oraz pojawią się nowe funkcje aplikacji firmy Microsoft, w tym:

  • Synchronizacja Microsoft OneNote z serwerem SharePoint (dodatkowo do SkyDrive).

Aktualności Aplikacje Systemy telekomunikacja