Aplikacja MyTherapy przypomni Ci o codziennej dawce leków

Już ponad 500 000 pacjentów na całym świecie osiąga lepsze efekty w swoich planach leczenia dzięki mobilnej aplikacji. MyTherapy zwiększa rzetelne podejście oraz zaangażowanie pacjentów dzięki mobilnym przypomnieniom o lekach i reszcie elementów terapii.

Problem nieprawidłowo przyjmowanych lekarstw jest zbyt bagatelizowany, a pacjenci nie zdają sobie sprawy z konsekwencji jakie może przynieść przyjmowanie lekarstw niezgodnie z zaleceniami lekarza. Według ostatniego artykułu opublikowanego przez Huffington Post, zaangażowanie pacjentów do stosowania się do zaleceń lekarza jest niepokojąco niskie, a 50% przepisanych leków jest przyjmowanych nieprawidłowo lub nieodpowiedzialnie. Ponadto, badane osoby często deklarują, że zdarza im się zapominać nie tylko o swojej dziennej dawce leków,  ale także o wizytach kontrolnych.

Smartpatient, firma deweloperująca oprogramowanie medyczne zauważyła potencjał smartfonów w poprawie efektywności leczenia i w 2013 roku zaproponowała rozwiązanie powyższego problemu wprowadzając na rynek bezpłatną aplikację MyTherapy dostępną dla urządzeń z systemem iOS i Androidem.

Aplikacja MyTherapy jest adresowana do każdego, kto przyjmuje dowolne leki, w dowolnym celu, przez dowolny okres czasu lub po prostu szuka pomocy w rejestrowaniu aktywności aby zachować zdrowy styl życia. Szczególną uwagę kieruje jednak do osób cierpiących na cukrzycę, stwardnienie rozsiane, nadciśnienie oraz choroby przewlekłe, dla których pomięcie codziennej dawki lub nieodpowiednie stosowanie leków może mieć tragiczne skutki na zdrowiu.

Aby korzystać z aplikacji, pacjenci muszą najpierw zarejestrować swoje dane w systemie, tj. lek, dawka, czas trwania kuracji i częstotliwość z jaką lek jest przyjmowany. Następnie użytkownik ustala godziny, w których musi przyjmować dany lek (można ustawić wiele alarmów dziennie), a aplikacja wyśle przypomnienie w odpowiednim czasie. MyTherapy będzie przypominać użytkownikowi o przyjęciu leku, dopóki ten nie potwierdzi, że dawka została przyjęta lub pominięta.

Ale to nie jest jedyna funkcja jaką posiada MyTherapy. Użytkownicy mogą również rejestrować pomiary typu ciśnienie krwi, poziom cukru, masa ciała czy temperatura. Dostępna jest również funkcja obrania celu w aktywności fizycznej na dzień (spacer, jazda na rowerze, pływanie itp.) oraz kontrola samopoczucia i symptomów, która działa na zasadzie skali, dzięki której użytkownicy mogą z łatwością ocenić jak się czują w danym momencie. MyTherapy posiada także dziennik zdrowia, który pokazuje użytkownikom jak sobie radzą w przestrzeganiu schematów leczenia i czy osiągają swoje cele. Wszystkie dane wprowadzone przez pacjenta są analizowane i przedstawiane za pomocą przejrzystych wykresów. Na koniec każdego miesiąca aplikacja generuje raport pdf dla pacjenta do wydrukowania, który może stanowić punkt startowy dyskusji przy następnej wizycie u lekarza. Umożliwia to ocenę zaangażowania pacjenta w stosowaniu sie do wytycznych zaleconych podczas poprzednich wizyt oraz zaoszczędzenie czasu dzięki możliwości szybkiej identyfikację ewentualnego problemu.

Raport ten dostępny jest również dla pracowników służby zdrowia w wersji online na stronie internetowej aplikacji za pomocą panelu nawigacyjnego MyTherapy Specjaliści.

Kolejnym ciekawym elementem oferty aplikacji jest możliwość zaproszenia przyjaciół, rodziny a nawet lekarza, aby pomóc w kontynuacji leczenia i zachęcić do osiągnięcia wyznaczonych celów.

MyTherapy można pobrać za darmo w AppStore i GooglePlay bez żadnych ukrytych kosztów, a aplikacja przetłumaczona jest na ponad 15 wersji językowych. Więcej infomacji o działaniu aplikacji można znaleźć na stronie internetowej MyTherapy.

Aktualności Aplikacje Programy