Android i jego banda

Jak dalej potoczyły się losy Androida? Chyba każdy potrafi odpowiedzieć sobie na to pytanie. Podczas gdy udostępniane były co raz to nowsze wersje, pojawiały się nowe urządzenia oparte na Androidzie, które okazały się bardzo intuicyjne w obsłudze oraz znajdowały się w różnych przedziałach cenowych, przez co dostępne były również dla osób o mniej zasobnych portfelach. W odróżnieniu oczywiście od największego konkurenta na rynku smartfonów – Apple. Aplikacje na androida można potraktować jako zupełnie oddzielny rozdział. To nieocenione uzupełnienie podstawowych funkcji każdego urządzenia z Androidem.

Wybór jest naprawdę ogromny i spośród setek tysięcy aplikacji dostępnych w markecie każdy powinien znaleźć coś dla siebie. Jeśli domyślny wygląd ekranu głównego szybko zacznie się nudzić, co jest wielce prawdopodobne, to istnieje szereg aplikacji służących personalizacji. Oferują one wiele udogodnień, jak zmiana ikon, przesuwanej tapety, efektów przejścia, czcionek oraz wiele innych ciekawych opcji i ustawień. Czytanie książek, przeglądanie oraz edycja dokumentów? Dlaczego nie? Wystarczy wybrać jeden z wielu bardzo funkcjonalnych czytników PDF lub aplikację obsługującą cały pakiet MS Office.

W internecie pojawia się ostatnio wiele elektronicznych wersji przeróżnych publikacji – od książek po czasopisma – dlatego zainteresowanie takimi aplikacjami jest ogromne. Jak wygląda sprawa z grami? Czołowi producenci gier, tacy jak Gameloft lub EA, prześcigają się w nowych pomysłach i udogodnieniach. Zwłaszcza, że regularnie pojawiają się nowe procesory oraz układy graficzne dla urządzeń mobilnych. Fakt ten powoduje, że za jakiś czas przestaniemy odróżniać grafikę w grze na PC z grafiką na urządzeniu z Androidem. Podsumowując Android i jego banda – aplikacje, mają zapewniony stały przyrost wiernych fanów i miłośników, ponieważ rozwój idzie na pewno w dobrą stronę na korzyść wszystkich.

Aktualności Android Aplikacje Internet