3D w Ovi Mapach

Firma Nokia zapowiedziała dziś wprowadzenie trójwymiarowych modeli miast w internetowej wersji Ovi Map. Ta atrakcyjna i bezpłatna funkcja wzbogaca Ovi Mapy o nowy wymiar i umożliwia poznawanie miejsc w dotychczas niespotykany, inny i lepszy sposób.
 
Trójwymiarowa funkcja map firmy Nokia, zaprezentowana podczas konferencji Where 2.0 w Santa Clara (Kalifornia, USA), jest najbardziej realistyczna z dostępnych tego typu usług. Co ważne ? nie ogranicza się do wybranych obszarów i budynków, lecz obejmuje całe miasta wraz z przedmieściami.
Począwszy od widoku z lotu ptaka, obraz na komputerze można powiększać i pomniejszać oraz poruszać się wokół budynków, drzew i innych obiektów, uzyskując w ten sposób wirtualny, lecz niezwykle realistyczny widok nowych miejsc. Możliwości map dopełnia szczegółowa, 360-stopniowa panorama ulic oraz różnych miejsc.
W wersji beta dostępnych jest 20, trójwymiarowych modeli obszarów miejskich, a ich liczba będzie wzrastać. Grafika na poziomie ulic jest obecnie dostępna dla pięciu miast: San Francisco, Londyn, Helsinki, Kopenhaga i Oslo.
Dążąc do połączenia świata realnego i wirtualnego w urządzeniach mobilnych i w Internecie, firma Nokia oferuje Ovi Mapy obejmujące 180 krajów z funkcją nawigacji w niemal 100 krajach i 53 językach. Ovi Mapy w Internecie obejmują 180 krajów z nawigacją w 93 krajach, dostępną w 29 językach.

Aplikacje telekomunikacja