Zostań DevOps-em – rozdajemy kody rabatowe !

Dzięki serwisowi videopoint.pl udało mi się przetestować kursy, które pomogą rozwinąć umiejętności w kierunku DevOps: Amazon Web Services (AWS), Kubernetes. Kurs video. Wdrażanie aplikacji oraz Google Cloud. Kurs video. Zostań administratorem systemów IT . Zapoznaj się z dalszą częścią materiału i otrzymaj niespodziankę !

kurs devops

Jeśli jesteś użytkownikiem internetu i sądzisz, że korzystanie z modnych aktualnie chmur obliczeniowych Cię nie dotyczy – to najprawdopodobniej jesteś w błędzie. Jeżeli współdzielisz jakiekolwiek dokumenty na Google Drive, oglądasz filmy i seriale na Netfliksie, robisz backupy, hostujesz aplikacje i witryny, pracujesz w systemie Windows i korzystasz przy tym z aplikacji na żądanie – zanurzasz się w chmurach. Cloud computing polega na dostarczaniu mocy obliczeniowej, miejsca na bazy danych, aplikacje i inne zasoby poprzez platformę dostępną online.

Google Cloud. Kurs video. Zostań administratorem systemów IT

Google Cloud Platform to platforma chmurowa, na której można budować, testować i wdrażać własne rozwiązania przy użyciu sprawdzonej, skalowalnej infrastruktury Google. W trakcie szkolenia dowiesz się, jakie możliwości ma chmura Google, i nauczysz się z nią pracować. GCP oferuje podstawowe usługi typu IaaS (infrastruktura jak usługa) oraz rozmaite nowoczesne produkty, a także narzędzia analityczne. Dzięki nim, niezależnie od tego, jakim budżetem dysponujesz dla danego projektu, zyskujesz dostęp do najbardziej zaawansowanych produktów i usług, takich jak Compute Engine, App Engine, Google Kubernetes Engine, Cloud Bigtable, Cloud Spanner czy BigQuery. Wraz z Google Cloud Platform otrzymasz gotowe konfiguracje produktowe i możliwość tworzenia własnych narzędzi.

Czego dowiesz się w trakcie kursu ?

 • Zaczniesz przygodę z Google Cloud Platform.
 • Poznasz metody nadawania uprawnień użytkownikom i zarządzania dostępami.
 • Opanujesz metody tworzenia własnej sieci i podłączania innych usług.
 • Nauczysz się podłączać własną domenę WWW do chmury Google.
 • Będziesz uruchamiać maszyny wirtualne i nimi zarządzać.
 • Zaprzyjaźnisz się z Kubernetesem.
 • Zbudujesz własne obrazy Dockera.
 • Zapoznasz się z zagadnieniem przestrzeni dyskowej udostępnianej przez Google (Google Cloud Storage).
 • Dowiesz się, czym są rozwiązania bezserwerowe i jak się na nich uruchamia aplikacje.
 • Poznasz relacyjne i nierelacyjne bazy danych.

Co więcej…

 • Stworzysz alerty i sprawdzisz logi swoich usług w chmurze.

Google Cloud. Kurs video. Zostań administratorem systemów IT kończy się na poziomie podstawowym. Szkolenie da Ci podstawową wiedzę o środowisku Google Cloud Platform i budowaniu prostej infrastruktury w chmurze publicznej. Po ukończeniu kursu będziesz samodzielnie uruchamiać usługi w swoim środowisku i w łatwy sposób nimi zarządzać. W chmurach Rozwiązania chmurowe w założeniu mają udostępniać zasoby IT za pośrednictwem internetu. Znika konieczność wcześniejszego szacowania, jak wiele zasobów będzie potrzebne, a także konieczność zabezpieczeń sprzętowych i zakupu zawczasu odpowiedniego oprogramowania. W chmurze wszystko jest dostępne na jedno kliknięcie – nie trzeba robić „zapasów”; w momencie, gdy zaistnieje konieczność skorzystania na przykład ze zwiększonych zasobów pamięci, dokupuje się po prostu odpowiedni pakiet. Znika konieczność utrzymywania własnych serwerów, dostęp do chmury Google jest możliwy wszędzie tam, gdzie jest połączenie z internetem. To niezwykle wygodne i uwalniające od konieczności pracy w bliskości biura, serwerowni czy ogólnie miejsca, gdzie mieści się siedziba firmy, której siecią się administruje. Niebanalne znaczenie mają także koszty – korzystanie z zasobów chmur publicznych jest zwykle o wiele tańsze niż budowanie własnej infrastruktury. Dlatego też na rozwiązania chmurowe przechodzi coraz więcej firm i instytucji, a co za tym idzie – znać je i obsługiwać musi coraz większa liczba specjalistów.

DevOps: Amazon Web Services (AWS)

Jedną z najpopularniejszych i równocześnie najpotężniejszych chmur obliczeniowych oferuje firma Amazon. Jej Amazon Web Services (AWS) jest chmurą publiczną, co oznacza, że mogą z niej korzystać wszyscy, a jej zasoby są udostępniane za pośrednictwem internetu przez zewnętrznych dostawców. Choć bardzo potężna, chmura publiczna Amazona w pierwszym momencie może odstraszyć przyszłego użytkownika (i administratora) swoim skomplikowaniem. Za którym idą oczywiście duże możliwości. By je poznać i nauczyć się współpracy z AWS, polecamy skorzystać z naszego kursu, który szybko i w przystępny sposób wprowadza w temat.

Czego dowiesz się w trakcie kursu ?

 • zrozumiesz, czym jest chmura Amazon Web Services,
 • poznasz podstawowe usługi, jakie oferuje AWS,
 • dowiesz się, jak założyć w niej konto,
 • nauczysz się podstawowej obsługi chmury.

Co więcej…

 • nauka w ramach kursu zostanie wzmocniona rzeczywistymi scenariuszami i praktycznymi ćwiczeniami, a wyselekcjonowane quizy pomogą Ci sprawdzić stopień zrozumienia prezentowanych tematów.

Amazon Web Services (AWS). Kurs video. Zostań administratorem systemów IT kończy się na poziomie podstawowym, jeśli chodzi o znajomość zagadnień związanych z AWS i z działaniem chmury publicznej.

Kubernetes. Kurs video. Wdrażanie aplikacji

W ciągu ostatnich kilku lat Docker zrewolucjonizował sposób budowania i uruchamiania aplikacji. Możliwość zamknięcia programu w „lekkiej maszynie wirtualnej”, jedynie z potrzebnymi mu zależnościami, pozwoliła na sprawne zarządzanie uruchomionymi aplikacjami oraz odizolowanie ich od siebie. Równocześnie pojawił się szereg problemów. W jaki sposób uruchamiać kontenery na wielu maszynach fizycznych? Jak łatwo nimi zarządzać? Jak zapewnić skalowanie i bezawaryjność aplikacji? Jak aktualizować aplikację do nowszych wersji bez przerw dla użytkownika końcowego?

W 2014 roku pojawia się pierwszy commit projektu, który dzisiaj znany jest jako Kubernetes. Od tamtej pory aktywnie rozwijany i uzupełniany o nowe funkcjonalności, zdobywa zaufanie developerów i firm opierających swoje wdrożenia na kontenerach. Kubernetes adresuje większość problemów, przed którymi staje developer czy administrator podczas wdrażania swojej aplikacji – począwszy od uruchomienia, poprzez połączenie jej z innymi aplikacjami wewnątrz klastra, na wystawieniu do klienta skończywszy.

Dzisiaj Kubernetes stanowi wsparcie dla różnych narzędzi do konteneryzacji (nie tylko dla Dockera), gwarantuje stabilność i znajduje uznanie w zastosowaniach produkcyjnych na całym świecie.

Skoro firmy na całym świecie coraz chętniej inwestują w Kubernetesa, a rekruterzy wymagają jego znajomości od kandydatów do pracy, wygląda na to, że czas najwyższy, by się go nauczyć!

Czego dowiesz się w trakcie kursu ?

 • Zrozumiesz, czym jest i po co powstał Kubernetes.
 • Zapoznasz się z jego możliwościami.
 • Poznasz działanie Kubernetesa i zajrzysz do jego wewnętrznych komponentów.
 • Opanujesz podstawowe narzędzia niezbędne do pracy na tej platformie.

Co więcej:

 • Nauczysz się zarządzać i pracować z najważniejszymi obiektami w Kubernetesie, uruchamiać i aktualizować aplikacje, prowadzić operacje administracyjne i akcje diagnostyczne klastra.

Kubernetes. Kurs video. Wdrażanie aplikacji przeprowadzi Cię przez platformę i odkryje przed Tobą bogactwo opcji, jakie oferuje developerowi – od absolutnych podstaw aż do poziomu średnio zaawansowanego. Dzięki temu po ukończeniu szkolenia będziesz mógł rozpocząć samodzielną pracę z Kubernetesem.

Po krótkim przywitaniu zaczniemy od kilkuminutowej teoretycznej lekcji dotyczącej samego Kubernetesa. Następnie zbudujemy środowisko developerskie i uruchomimy pierwsze Pody oraz kontenery. Pozwoli nam to zdobyć wiedzę potrzebną do przejścia przez kolejne obiekty Kubernetesa: Pod, ReplicaSet, Deployment, Job itd. Uzyskawszy wiedzę dotyczącą tego, jakie obiekty można uruchomić na platformie, skupimy się na budowaniu klastrów wielowęzłowych. Potem przejdziemy do architektury rozwiązania – istotne bowiem jest, by zrozumieć, co dzieje się w środku klastra. Dalej zajmiemy się kilkoma nieco bardziej zaawansowanymi kwestiami, wreszcie dotrzemy do bardzo ważnej części szkolenia – zagadnień sieciowych, komunikacji wewnątrz klastra i wystawiania usług na zewnątrz klastra. Na koniec omówimy narzędzia helm i cert-manager. Kurs kończy się dwoma większymi przykładami praktycznymi.

Gdy już zdecydujesz się na zakup kursu, uruchomisz go on-line, bądź ściągniesz na Twoje urządzenie. Po zakończeniu kursu czeka na Ciebie test, który pozwoli Ci uzyskać certyfikat potwierdzający Twoje umiejętności! 

Teraz wszystkie powyższe kursy oraz wiele innych możesz mieć 10% taniej !

W trakcie zakupu wystarczy wprowadzić kod: WEBNEWS10

Kod jest ważny do 31.08.2022
Minimalna wartość zamówienia: 30zł
Obowiązuje w serwisie Videopoint i łączy się z innymi zniżkami

Uwaga: Ilość kodów jest ograniczona dlatego warto się śpieszyć !

Aktualności Internet