Zorganizuj swoje życie

Pewnie wielu z Was ma problem z codziennymi obowiązkami i rutyną, której nie do końca potrafi sprostać. Jeśli każdego dnia walczysz z chaosem i nie potrafisz niczego zaplanować, to ten artykuł jest stworzony wprost dla Ciebie. Wcale nie trzeba mieć bardzo szczegółowego harmonogramu dnia, tygodnia, miesiąca czy nawet roku, aby zaplanować pewne wydarzenia i ogarnąć je w miarę możliwości. Doskonale rozumiemy, że niektóre osoby mają znaczny problem z wszelkiego rodzaju organizacją, dlatego radzimy jak można skutecznie zapobiegać nieładowi w Twoim życiu.

Kalendarz

Najpierw warto wyposażyć się w podstawowy organizer, gdzie możesz po kolei zapisywać sobie najważniejsze wydarzenia i daty, o których nie wolno Ci zapomnieć. Rozumiemy, że życie w ciągłym stresie i nadmiarze obowiązków wiąże się z osłabioną pamięcią, ale to wcale Cię nie usprawiedliwia. Właśnie dlatego idealnym rozwiązaniem jest podręczny kalendarz, który najlepiej jeśli możesz zabierać wszędzie ze sobą. Wówczas w każdej chwili możesz na bieżąco zapisywać ważne informacje, by następnego dnia nie wypadły Ci z głowy.

W kalendarzu zazwyczaj zaznaczone są najważniejsze dni w roku, jak na przykład święta i inne istotne wydarzania, dzięki czemu nic już na pewno Cię nie ominie. Co więcej, możesz zanotować sobie daty ważne dla Ciebie jak urodziny, imieniny czy rocznice związane z bliskimi Ci osobami. Ponadto wszelkiego rodzaju spotkania, wizyty u lekarzy czy kosmetyczki, a nawet przypomnienia służbowe mogą zostać trwałe zapisane w Twoim organizerze, gdzie będziesz mógł zerknąć w każdej chwili.

Telefon komórkowy

Oto chyba bardziej cywilizowany sposób dla wielu osób, które nie mogą nawet na chwilę rozstać się ze swoim telefonem, a zatem uczyń z niego pożytek i wykorzystaj dla własnego dobra. Mianowicie mowa o wszelkich funkcjach przypominających, których nie da się przeoczyć poprzez ustawiony dźwięk, wibracje bądź powiadomienia tekstowe. Wszystko to powinno współgrać z Twoim kalendarzem i notatkami na telefonie, gdzie również powinieneś zapisywać ważne dla Ciebie wydarzenia czy daty.

Ten nowocześniejszy sposób z pewnością przemówi do większej ilości osób, aczkolwiek część z nich będąc tak zabieganymi może również zapomnieć o swojej komórce, dlatego dobrze jest zawsze wspierać się dodatkowo swoim niezawodnym kalendarzem w wersji tradycyjnej.

Tablica w domu

To nadal nie tak popularny sposób, aczkolwiek jest bardzo skuteczny i widoczny dla osób, które non stop są w biegu i nie mają czasu na ciągłe zaglądanie w kalendarz. Wówczas powieszona tablica magnetyczna doskonale sprawdza się w formie przypominajki, gdzie jedynie zerkamy i wiemy, co czeka nas w dzisiejszym dniu.

Możesz zamieścić tam różnego rodzaju krótkie hasła, które będą jedynie inspiracją na bieżący dzień czy nawet tydzień. Niekiedy wpadnie nam nagle coś do głowy, co warto zapisać i mieć na uwadze przez pewien czas. Właśnie tablica magnetyczna lub korkowa sprawdza się idealnie, a także pozwala na organizację dnia wszystkich lokatorów. To także dobry pomysł na podział obowiązków w mieszkaniu czy ustalanie innego grafiku czynności albo wspólnych spotkań. W ten sposób o wiele łatwiej zaplanować pewne rzeczy i zapamiętać wszystko, co dla Ciebie najważniejsze, dlatego zachęcamy do wypróbowania naszych metod, które powinny wprowadzić więcej ładu do Twojego życia.

Aktualności Poradniki