Wystartował Kenis.pl – wirtualny “uniwersytet” dla każdego

Kenis jest dostępną dla każdego platformą edukacyjną, na której w ciekawy i skuteczny sposób można zdobywać nową wiedzę i umiejętności. Kenis ma też pomagać uczniom w przygotowaniu do lekcji, klasówek i egzaminów (w tym gimnazjalnych i licealnych). Kenis jest całkowicie bezpłatny.

Na starcie znajdziecie na Kenis kilkaset materiałów wideo (głównie z przedmiotów szkolnych) oraz 5 kursów (angielski, skuteczna sprzedaż, projektowanie stron www, samoobrona, program Excel). Każdy użytkownik otrzymuje też indeks, w którym gromadzone są jego wyniki z kursów i egzaminów. Po zakończonym dobrym wynikiem kursie dodatkowo można pobrać dyplom.

Docelowo na Kenis znajdą się wideo lekcje z większości przedmiotów szkolnych z zakresu gimnazjum i liceum. Będzie też wiele kursów, które pozwolą przygotować się do egzaminów (już w styczniu pojawią się m.in. kursy przygotowujące do egzaminów gimnazjalnych z matematyki i angielskiego). Będą też kursy, które pozwalają zdobyć nowe umiejętności i kompetencje, w tym kursy językowe. Zależy nam też na tym, by swoją wiedzę i umiejętności móc przetestować, stąd na Kenis opcja zrobienia egzaminu z różnych przedmiotów i zakresów (np. maturalnego z WOS czy znajomości Polski).

Na Kenis chcemy też udostępniać relacje z ciekawych wydarzeń (już dziś można obejrzeć wideo z wystąpień na kilku konferencjach). W ramach odprężenia można też pograć w gry trenujące umysł. Chcemy też na rozwijać własne kanały tematyczne Kenis poświęcone różnym zagadnieniom edukacyjnym.

Aktualności Internet