Wymiana waluty online. Komu się opłaca?

Z roku na rok internetowe kantory notują znaczący zainteresowania świadczonymi przez nie usługami. Co sprawia, że decydujemy się wymieniać walutę online i komu to rozwiązanie się opłaca? W czym tkwi przewaga kantorów internetowych nad stacjonarnymi i czy wymiana waluty online naprawdę jest bezpieczna? Przekonajmy się!

Dla kogo?

Z usług internetowego kantoru może skorzystać każdy – jednorazowo lub regularnie, w zależności od potrzeb. Ponieważ ich największą przewagą w stosunku do kantorów stacjonarnych, jest zwykle korzystniejszy kurs, najbardziej na rozwiązaniu tym zyskują osoby, które regularnie dokonują wymiany większych kwot. Zwłaszcza klienci biznesowi docenią możliwości, jakie daje im wymiana waluty online. Przy większych lub częstszych transakcjach, mogą bowiem negocjować kurs. Czy to oznacza, że klientom indywidualnym to rozwiązanie się nie opłaca? Ależ skąd! To najprostszy i najszybszy sposób, by wymienić pieniądze lub przesłać je bliskim, gdy pracujemy za granicą i zarabiamy w obcej walucie. Kiedy jeszcze warto wymieniać pieniądze online? Gdy spłacamy kredyt walutowy! Dzięki niższemu spreadowi, na samodzielnej wymianie waluty możemy sporo zaoszczędzić, tym samym obniżając kwotę spłacanych zobowiązań.

Czy to bezpieczne?

Internetowe kantory stosują zabezpieczenia, które znamy z bankowych systemów transakcyjnych. W praktyce oznacza to, że nie musimy obawiać się o bezpieczeństwo naszych środków. Oczywiście nie bez znaczenia jest fakt, czy decydujemy się skorzystać z usług kantoru, który – podobnie jak internetowy kantor Fritz Exchange – istnieje na rynku już od kilku lat i cieszy się zaufaniem klientów.

Co zyskujesz?

Wymieniając walutę online, możemy liczyć na niższy spread. Czasem różnica w stosunku do kursu oferowanego przez banki może być naprawdę znacząca! Zaoszczędzone w ten sposób pieniądze możemy przeznaczyć na rozwój swojego biznesu lub inne cele. Korzystając z usług kantoru internetowego, nie musimy wychodzić z domu, a cała transakcja wymiany nie zajmie nam wiele czasu. W kantorze Fritz Exchange, 90% transakcji realizowanych jest w zaledwie 15 minut! Koniec ze staniem w kolejce do kantoru stacjonarnego, z traceniem czasu i pieniędzy na dojazd – wszystko załatwimy w domowym zaciszu, a jedyne, co będzie nam potrzebne to dostęp do Internetu. Ponieważ internetowy kantor jest czynny całą dobę, środki możemy wymieniać o dowolnej porze, każdego dnia. Nie potrzebujemy do tego również specjalnych umiejętności – obsługa platformy kantoru Fritz Exchange jest prosta i z pewnością nie sprawi nikomu trudności.

Rozwiązanie dla biznesu

Przedsiębiorcy, którzy zdecydują się korzystać z usług kantoru online, mogą liczyć nie tylko na niższy spread, ale też dodatkowe korzyści, takie jak dostęp do najświeższych informacji z sytuacji rynkowej (dostarczanych przez dealerów walutowych) czy wsparcie doradcy do spraw rynków finansowych. W przypadku jakichkolwiek problemów z obsługą serwisu, do dyspozycji klientów pozostają specjaliści z biura obsługi, którzy wyjaśnią wszelkie wątpliwości i udzielą odpowiedzi na nurtujące pytania.

Aktualności Internet