Wojtek Mecwaldowski wydaje album fotograficzny

?MECEK.KOM” to tytuł nowego albumu fotograficznego, który w tym tygodniu trafi do księgarń. Jego pomysłodawcą i autorem zdjęć jest Wojciech Mecwaldowski – jeden z najpopularniejszych polskich aktorów. Mecwaldowski jest znany m.in. z filmów: ?Aleja gówniarzy?, ?Lejdis?, ?Bezmiar sprawiedliwości? oraz seriali: ?Usta, usta?, ?Pitbul? i ?Stacja?. Wszystkie zdjęcia zawarte w albumie zostały wykonane telefonami komórkowymi  Nokia.

Dzięki swojej pracy w branży filmowej Mecwaldowski miał szanse fotografować miejsca i osoby, które nie są dostępne dla każdego. Bohaterami jego zdjęć są najczęściej znane postacie, przedstawione niejednokrotnie w prywatnych sytuacjach. W ?MECEK.KOM? można zobaczyć m. in. Tomasza Kota, Pawła Wilczaka, Daniela Olbrychskiego, Marcina Dorocińskiego, Joannę Liszowską, Alicję Bachledę Curuś, Magdalenę Cielecką, Grażynę Szapołowską i wielu innych. Mecwaldowskiemu za pomocą telefonu komórkowego udaje się jednak uchwycić także interesujące miejsca i zjawiska.

 

Ciekawostką albumu jest interaktywny tag NFC, w który jest wyposażony publikacja. Za pomocą telefonów komórkowych Nokia posiadających technologię NFC (m.in. Nokia C7-00, Nokia N9, Nokia 700, Nokia 701) możemy wysłuchać komentarzy do wszystkich zdjęć. Narratorem opowieści jest Tomasz Kot.

Pasja Wojciecha Mecwaldowskiego do fotografowania narodziła się w zakładzie ?Foto. Mecwaldowski?, który prowadził jego dziadek. Choć ostatecznie Mecwaldowski wybrał drogę filmową, w albumie ?MECEK.KOM? udało mu się idealnie połączyć obie pasje.

Partnerem albumu ?MECEK.KOM? jest firma Nokia, a za koordynację projektu odpowiada Fundacja Sztuk Wizualnych – organizator Miesiąca Fotografii w Krakowie (MFK), jednego z czołowych europejskich festiwali fotografii. – Album Wojtka Mecwaldowskiego to świetny przykład na to, że nie trzeba być profesjonalnym fotografem, aby spełnić swoje marzenie o własnym albumie ? mówi Tomasz Gutkowski, dyrektor MFK ? Pokazuje to także, że żywot naszych zdjęć nie musi się ograniczać do funkcjonowania w galeriach na portalach społecznościowych. Jak widać, można zrobić z nich elegancką, poważną i ciekawą publikację, którą z dumą można położyć na półce ? dodaje Gutkowski.

Album ?MECEK.KOM? trafi do sprzedaży jeszcze w tym tygodniu. Publikację można będzie znaleźć w sieci Empik oraz innych dobrych księgarniach, a także w internetowym sklepie Fundacji.

 

Specyfikacja:

Tytuł: MECEK.KOM

Autor: Wojciech Mecwaldowski

Stron: 112

Ilustracji: 50

Okładka: twarda

Format: 14,5×19,5cm

ISBN: 978-83-62978-01-4

Koordynacja projektu: Fundacja Sztuk Wizualnych

Album wyposażony w tag NFC; o zdjęciach opowiada Tomek Kot

Aktualności