TP-LINK TL-WR842ND – funkcjonalny router w dobrej cenie

TP-LINK TL-WR842ND to wielofunkcyjny, bezprzewodowy router pracujący w standardzie N, który oferuje transfer danych z prędkością do 300Mb/s. Dzięki temu model ten sprawdzi się jako baza do stworzenia wydajnej sieci bezprzewodowej zarówno w domu jak i biurze. TL-WR842ND wyposażony jest w port USB 2.0 oraz wbudowany serwer druku i multimediów. Pozwala to na szybkie i bezproblemowe udostępnienie drukarki lub, po podłączeniu zewnętrznej pamięci masowej, plików multimedialnych ? muzyki, filmów i zdjęć, które można zarówno na konsolach (Playstation 3 i XBOX 360) jak i telewizorach i sprzęcie hi-fi z obsługą sieci. Router TP-LINK umożliwia również prostą konfigurację serwera FTP co pozwala na zdalny dostęp do plików.

 

Router może obsługiwać do 4 nazw sieci ? SSID. Dzięki temu użytkownicy mogą np. skonfigurować dodatkowe sieci bezprzewodowe przeznaczone dla gości lub grup pracowników. Zapewnia to bezpieczeństwo użytkowników, a przede wszystkim skuteczną izolację ważnych zasobów sieci przed niepowołanym dostępem. Ponadto router wspiera protokół IPSec, co pozwala na utworzenie do 5 tuneli VPN z użyciem protokołu IKE (Internet Key Exchange) oraz zastosowaniem różnych algorytmów szyfrowania (DES/3DES/AES) i uwierzytelniania (MD5/SHA1). TL-WR842ND obsługuje także funkcję kontroli pasma (IP QoS), która pozwala na przydzielenie przepustowości łącza określonym użytkownikom. Wszystko to zapewnia najlepszą wydajność, wysoki poziom bezpieczeństwa użytkowników oraz pozwala na wygodne łączenie się z siecią domową lub biurową.

 

Router TP-LINK TL-WR842ND objęty jest 24. miesięcznym okresem gwarancyjnym i jest dostępny w sprzedaży w sugerowanej cenie 149 zł brutto dla użytkownika końcowego.

Aktualności Elektronika Internet telekomunikacja