Test, recenzja telefonu Samsung Galaxy Note

Ostatnio w moje ręce dostał się smartfon Samsung Galaxy Note GT-N7000 . Pierwsza myśl jaka mi wpadła do głowy to: “Jak czymś takim można rozmawiać ? :)” . Okazało się, że można. Zapraszam do zapoznania się z testem, recenzją telefonu.

Wygląd Samsung Galaxy Note

Samsung Galaxy Note to coś więcej niż zwykły telefon. To połączenie telefonu z tabletem. Świadczy o tym rozmiar wyświetlacza AMOLED o rozdzielczości 1280×800 pikseli. Ma on aż 5,3 cala . Ma to niewątpliwie swoje zalety jeżeli chodzi o przeglądanie stron www, gazet, książek, granie w gry czy też korzystanie z zainstalowanej nawigacji samochodowej.

 

Na bocznych krawędziach smartfonu kryją się 2 przyciski, a z przodu są 3 – w tym 2 dotykowe. Dotykowe niestety nie są ani podświetlone ani narysowane – stąd trzeba zapamiętać po której stronie jest odpowiednia funkcja przycisku. Podświetlają się one już w samym momencie dotknięcia – czyli ciut za późno.

Rysik telefonu, dzięki któremu możemy notować różne wiadomości na ekranie telefonu, wtopiony jest w obudowę telefonu. Dzięki takiemu rozwiązaniu, rysik w ogóle nie przeszkadza w normalnym użytkowaniu telefonu.

Sam interfejs graficzny telefonu wykreowany został przez nakładkę Samsunga TouchWiz oraz fabrycznie zainstalowanego Android 2.3 . Jednak w tym momencie można już zaktualizować Android-a do wersji 4.0.4 . Niestety samo menu jest troszkę ubogie w porównaniu np. do nakładki smartfonów HTC . Zabrakło mi kilku widżetów, np. szybkie włączanie/wyłączanie Bluetooth czy też zmiana profilu dźwięku.

Funkcjonalność Samsung Galaxy Note

Na początku wydawało mi się, że rozmowy telefoniczne będą bardzo utrudnione przez rozmiary urządzenia. Na pewno trochę są. Na pewno nie jest to telefon przeznaczony do trzymania przez małą damską dłoń. Ale da się rozmawiać – po pewnym czasie nawet wychodzi to naturalnie 🙂

Duży wyświetlacz doskonale sprawdza się w innych zastosowaniach niż rozmowy. O wiele przyjemniej jest na takim smartfonie przeglądać strony www czy grać w gry. Nawigacja również pracuje doskonale. Mogłaby jedynie zostać dopracowana jakość wyświetlacza bo zauważalne jest jego lekkie smużenie.

Telefon Samsung Galaxy Note pracuje pod kontrolą dwurdzeniowego procesora taktowanego zegarem 1,4 GHz . Jego moc pozwala na bardzo przyjemną i płynną pracę z telefonem.

Z innych bajerów można wymienić: dwie kamery (po jednej z przodu i z tyłu) oraz możliwość nagrywania lub oglądania materiałów HD . Przykładowy film nagrany telefonem Galaxy Note pokazany jest poniżej:

W teście aplikacji Vellamo, telefon Smartfon Galaxy Note uzyskał aż 1318 punktów. Dla porównania smartfon HTC Evo 3D uzyskał tylko 746 punkty. W takim samym teście HTC Desire uzyskał 642 punkty,a HTC Sensation uzyskał ich np. 852 . Świadczy to o bardzo dużej przewadze w stosunku do konkurencji.

Bateria Samsung Galaxy Note

Bateria o pojemności 2500 mAh wystarcza na 1-2 dni użytkowania telefonu. Niestety duże zasoby w postaci procesora i wyświetlacza wykorzystują duże zasoby energii.

Cena Samsung Galaxy Note

Ceny są już od 1800 zł . Za taką cenę można go kupić np. tutaj .

Generalnie, jeżeli nie musiałbym się z nim rozstawać to na pewno bym tego nie zrobił.

Aktualności Android Smartfony Testy