Recenzja, test dekodera PVR HD 7000 Cyfrowego Polsatu

Nie tak dawno do oferty Cyfrowego Polsatu dodany został nowy dekoder – PVR HD 7000 . To prawdziwy przełom w ofercie tej platformy cyfrowej. Po raz pierwszy zaoferowała ona dekoder wyposażony w dwa tunery cyfrowe oraz w wbudowany twardy dysk o pojemności 320 GB. Dodatkowo umożliwia on dostęp do tysięcy bezpłatnych nagrań telewizji internetowej ipla.

Do naszej redakcji trafił jeden z opisywanych egzemplarzy, dlatego też postanowiliśmy go przetestować i podzielić się z Wami wrażeniami.

PVR HD 7000 jest dostępny w ofercie Cyfrowego Polsatu już za 49 zł z pakietami Premium i pakietem Familijny Max HD powiększonym o dodatkowe pakiety Film HD i Sport HD. Z pakietami podstawowymi obowiązuje dodatkowo miesięczna opłata za udostępnienie dekodera w wysokości 5-10 zł, w zależności od wybranego pakietu.

 

W całym zestawie dekodera PVR HD 7000 znajdują się:

 • Dekoder PVR HD 7000

hd7000_1

 

 • Karta dostępu warunkowego

 • Zasilacz sieciowy 230 V AC / 12 V DC, maksymalny prąd wyjściowy 4,2A lub 4,8A

zasilacz

 • Nowy typ pilota zdalnego sterowania

pilot_hd7000

 • Dwie baterie typu AA (R6)

 • Kabel HDMI?

 • Instrukcja obsługi  z kartą gwarancyjną

W przedniej części urządzenia znajduje się wejście USB oraz nowy oledowy wyświetlacz graficzny, który pokazuje numer i nazwę kanału. Dekoder posiada wysokowydajny procesor oraz wyjście HDMI. Umożliwia też korzystanie z funkcji ?blokada rodzicielska?, która pozwala dorosłym uzyskać kontrolę nad tym, jakie programy oglądają ich dzieci.

hd7000

 

Z tyłu dekodera znajdziemy:

 • SCART: wyjście, obraz 720×576 PAL (CVBS, RGB, FB), dźwięk stereo (L, P)
 • HDMI: wyjście HDMI z HDCP, 1080i/720p/576p, Dolby Digital, Dolby Digital Plus
 • S/PDIF: wyjście optyczne, złacze typu TOSLINK, PCM, Dolby Digital
 • ETHERNET: złącze RJ-45, 10/100 Base-T/TX, Auto-MDIX
 • USB 2.0 Host HS/FS/LS, prąd wyjściowy maks 1,4 A łącznie na oba kanały

Wejścia satelitarne LNB1 / LNB2

 • Zakres częstotliwości: 950 MHz – 2150 MHz
 • Poziom sygnału: -65 dBm do -15 dBm
 • Złącza: typ F (IEC 169-24), żeńskie, 75 omów
 • Zasilanie konwertera 13 V / 18 V, maks. 0,5 A, DiSEqC 1.0, 22 kHz

 

hd7000_tyl

Co ważne pobór mocy urządzenia podczas pracy to 50W a w trybie czuwania tylko 0,5W.

Dzięki funkcji PVR (Personal Video Recorder) programy w formacie cyfrowym można nagrywać bezpośrednio na wbudowany w dekoderze PVR HD 7000 dysk twardy o pojemności 320 GB. To duża wygoda i komfort związany z prostotą obsługi i uniezależnieniem czasowym od godziny emisji programu. Dzięki funkcji nagrywania nie przegapimy teraz żadnego ulubionego programu emitowanego w środku dnia podczas naszego pobytu w pracy czy w późnych godzinach nocnych. Równie przydatna jest także opcja ?live pause?, która pozwoli nam zatrzymać na chwilę program nadawany na żywo i jeszcze raz obejrzeć spektakularną bramkę lub przewinąć mniej interesujące treści.

Włączenie dekodera PVR HD 7000 trwa tylko ok. 20 sekund. Pierwsze co zwraca uwagę to grafika na wyświetlaczu VFD. Niestety przełączanie kanałów nie odbywa się już za szybko. Trwa ono ok. 2 sekund. To bardzo długo. Trwa ono na tyle długo że w momencie przełączenia na ekranie TV pokazywany jest pasek postępu 🙂 Innym problemem jest także niełatwy dostęp do listy programów. Aby uzyskać do niej dostęp musimy przejść przez co najmniej dwie ustawienia poprzez pilota. Bardzo utrudnia to znalezienie szukanego kanału – przecież nie każdy zna dokładny układ stacji obowiązujący u danego operatora.

EPG jest bardzo czytelne ale za to jego załadowanie trwa także bardzo wolno.

epg_hd7000

Oprogramowanie PVR HD 7000 umożliwia łatwe zaprogramowanie nagrania bezpośrednio z EPG.

Dostęp do wszystkich ustawień/opcji dekodera następuje po naciśnięciu przycisku MENU na pilocie.

menu_hd7000

Menu jest czytelne i intuicyjne. Dzięki niemu szybko dotrzemy do interesujących dla nas opcji. Jedną z nich jest dostęp do nagrań internetowych ipla. Nie zapomnijmy wcześniej podłączyć dekoder do Internetu.

ipla_hd7000

Pomimo wymienionych wad, warto zwrócić uwagę, że jest to najbardziej udany model dekodera spośród wszystkich, które Cyfrowy Polsat ma w swojej ofercie. Niektóre z nich są jednak do poprawienia, poprzez lekką modyfikację oprogramowania. Jeżeli miałbym wybrać pakiet kanałów oferowanych przez Cyfrowy Polsat to tylko z dekoderem PVR HD 7000 .

Aktualności Sprzęt satelitarny Testy