Test myszy Gigabyte Aivia Xenon

Miałem ostatnio okazję możliwość przeprowadzenia testu pierwszej na świecie myszy z touchpadem. Chodzi o najnowszy produkt firmy Gigabyte – Aivia Xenon. Zapraszam do przeczytania artykułu.

Mysz Aivia Xenon różni się wyglądem od standardowej myszy komputerowej. Zamiast dwóch przycisków, na przedniej obudowie znajduje się panel dotykowy. Przyciśnięcie lewego przycisku myszy emulowane jest poprzez naciśnięcie całego panelu. Efekt naciśnięcia prawego przycisku osiągany jest poprzez naciśnięcie przycisku znadującego się z boku obudowy. Nie jest to wygodne rozwiązanie i wymaga jeszcze dopracowania. Trzeba się powygimnastykować aby od razu trafić w ten przycisk. Z kolei efekt przewijania strony, czyli tzw. rolki uzyskiwany jest poprzez przeciągnięcie palcem po panelu dotykowym. Również i do tego trzeba się przyzwyczaić.

Polecam krótką prezentację myszki . Jako ciekawostkę podam, że film nakręcono telefonem HTC Rhyme.

Łączność z komputerem zapewniona jest przez bezprzewodowe połączenie. Do portu USB komputera wsuwany jest miniaturowy nadajnik – uwaga: bardzo kruchy 🙂 Nie ma żadnych problemów z prawidłowym rozpoznaniem urządzenia – zarówno pod Windows jak i Ubuntu. Ja testowałem myszkę pod Windows XP oraz Ubuntu 12.04 .

Mysz pracuje na każdej powierzchni, dzięki laserowemu czujnikowi.

Ciekawym pomysłem jest możliwość przestawienia myszki w tryb touchpanel-a. Dzięki temu możemy poruszać kursorem myszy po ekranie komputera poruszając palcem po panelu dotykowym myszy. Jest to wygodne rozwiązanie np. gdy chcemy z odległości ustawić coś w komputerze, a nie mamy jak poruszać myszką.

Generalnie – idea bardzo udana, ale niestety wymaga jeszcze dopracowania kilku szczegółów.

Aktualności Hardware Testy