Test i recenzja tabletu Tracer OVO 1.2

Chciałbym podzielić się z Wami wrażeniami z przebiegu testu nowego tabletu firmy Tracer – Ovo 1.2 . Tak naprawdę jest to kolejny tani tablet z podstawowymi funkcjami na pokładzie.

Tablet Tracer Ovo 1.2 charakteryzuje się 7-calowym ekranem oraz Androidem 4.0 na pokładzie. Na początku zachęcam do zapoznania się z poniższym filmem.

 

Jak widać tablet uruchamia się ok. 1 minuty. Pomimo, że tablet wyposażony jest w dosyć mocny procesor A8 1,2 GHz to nie radzi on sobie z płynnym przewijaniem menu. Na filmie wyraźnie widać jak wydłużony jest czas reakcji urządzenia po naciśnięciu ikony ustawień.

Tablet Tracer Ovo 1.2 wyposażony jest w szereg interfejsów: mini USB (na szczęście na wyposażeniu jest przejściówka na zwykłe USB), mini HDMI, wejście słuchawkowe, a nawet w czytnik kart TF. Brakuje mi slotu na kartę SIM. Nie oznacza to jednak, że tablet nie obsługuje modemu 3G. W opcjach menu zaszyta jest informacja, że tablet obsługuje niektóre rodzaje modemów 3G – zwłaszcza szereg modemów firmy Huawei oraz kilka modemów ZTE. Próbowałem podłączyć do niego modem LTE Huawei E398 – ale niestety bez rezultatu.

wsparcie modemów 3G dla tabletu tracer ovo 1.2

Tablet Ovo 1.2 niestety nie posiada na wyposażeniu modułu GPS. Także nie udało mi się podłączyć zewnętrznego modułu GPS.

Z boku obudowy znajdują się trzy pojemnościowe przyciski: skrót do aplikacji, menu kontekstowego oraz przycisk powrotu.

Wracając do wyświetlacza – to nie jest on rewelacyjny. Rozdzielczość 800×480 nie robi wrażenia. Jednak może dzięki temu ograniczeniu, filmy działają płynnie.

Bateria trzyma ok. 2 dni – normalnie dla tego typu urządzeń.

Tracer Ovo 1.2 można nabyć tutaj już za ok. 380 zł i jest to normalna cena dla tabletów o takiej funkcjonalności.

 

Aktualności Tablety Testy tabletów