Telewizor Sony Bravia i telefon Sony Xperia – jak stworzyć z nich multimedialny tandem?

Telewizor i smartfon to połączenie, które może całkowicie zmienić doświadczenia w kontekście czasu spędzanego przed ekranem. Dzięki integracji telefonu z telewizorem, ma się w ręku dostęp do całej biblioteki serwisów streamingowych czy innych portali z materiałami wideo, na przykład YouTube’a, a po wybraniu interesującej pozycji, można je komfortowo obejrzeć na dużym ekranie telewizora. To również sposób na to, aby pokazać bliskim zdjęcia z wakacji czy filmik nagrany podczas rodzinnej uroczystości. Połączenie najwygodniej wykonać na urządzeniach jednego producenta – na przykład telewizorach Sony Bravia i smartfonach Sony Xperia, dostępne w serwisie https://scentre.pl/. Ma się wtedy pewność, że te są ze sobą kompatybilne. Jak zatem połączyć telewizor i smartfon i stworzyć z nich multimedialny, domowy tandem?


Chromecast – dzięki nim połączysz telewizor Sony i telefon Sony Xperia

Chromecast to technologia opracowana przez firmę Google. Jest on najczęściej oferowany w formie małego odbiornika, który podłącza się do telewizora za pośrednictwem złącza HDMI. Żeby przesłać obraz ze smartfona na ekran telewizora, wystarczy ściągnąć darmową aplikację, która nazywa się „Google Home” i połączyć oba urządzenia, wykonując proste polecenia na ekranie. Odbiornik Chromecast można kupić już za około 150 zł. Jeśli jednak wybierze się telewizor Sony Bravia, ma on wbudowany moduł Chromecast i do połączenia go z telefonem nie potrzeba już żadnych dodatkowych urządzeń. Obraz przesyłany jest z telefonu do telewizora nie bezpośrednio, a za pośrednictwem domowej sieci Wi-Fi. Dzięki temu można osiągnąć wyższą jakość obrazu, niż pozwala na to sam telefon. Przykładowo, niektóre smartfony mają maksymalną rozdzielczość ekranu 720p, ale dzięki Chromecastowi na ekranie telewizora obraz będzie wyświetlany w rozdzielczości FullHD.

Połączone telewizor Sony i telefon Sony Xperia – jakie dają możliwości?

Aplikacja „Google Home” po zintegrowaniu smartfona z telewizorem Sony Bravia od razu wykrywa, które aplikacje zainstalowane na smartfonie Sony Xperia można „przesłać” na ekran telewizora. Lista jest bardzo długa, a znaleźć można na niej między innymi najpopularniejsze aplikacje do streamowania filmów i seriali, jak Netflix czy HBO Go, a także innych materiałów wideo, na przykład YouTube, a także Eurosport Player. Dzięki takiemu zestawowi można niemal bez żalu zrezygnować z tradycyjnej telewizji. Warto jednak pamiętać, że na telewizor można też „wysyłać” zdjęcia, a nawet muzykę z aplikacji takich jak Spotify, Tidal czy Deezer. Dzięki temu połączone telewizor Sony i telefon Sony Xperia staną się prawdziwym centrum domowej rozrywki!

Wykorzystaj domowe Wi-Fi do połączenia telewizora Sony Bravia i telefonu Sony Xperia

Rozwiązaniem, które sprawi, że korzystanie z telewizora Sony Bravia będzie jeszcze wygodniejsze i przyjemniejsze, jest użycie aplikacji „Video & TV SideView”, którą można zainstalować na telefonie Sony Xperia. Jeśli telefon i telewizor można nazwać centrum domowej rozrywki, to tę aplikację można określić jako punkt dowodzenia. Zastępuje ona bowiem pilota do telewizora i posiada wszystkie funkcje, które oferuje pilot. Jest przy tym o wiele bardziej komfortowe w użyciu, bo z telefonem komunikuje się za pomocą domowej sieci Wi-Fi, więc aby można było korzystać z tej aplikacji, trzeba oba urządzenia do tej sieci podłączyć. Dzięki temu jednak nie trzeba telefonem „celować” w telewizor. Oprócz funkcji pilota aplikacja pozwala również – podobnie jak Chromecast – przesyłać treści z telefonu na telewizor. Jest to jednak funkcja ograniczona tylko do biblioteki telefonu, czyli plików, które są zapisane na urządzeniu.

Integracja telefonu i telewizora – prosta, ale bardzo funkcjonalna możliwość

Połączenie telefonu z telewizorem jest ogólnie bardzo proste, a staje się jeszcze prostsze, gdy telewizor Sony Bravia paruje się z telefonem Sony Xperia. Można to bowiem zrobić bez zakupu dodatkowych urządzeń, a dodatkowo takie połączenie, dzięki aplikacji „Video & TV SideVide” oferuje więcej funkcji. Bez względu na formę połączenia użytkownik, który choć raz pozna możliwości takiego multimedialnego tandemu, z pewnością już nie będzie postrzegał swojego smartfona i telewizora w taki sam, jak dotychczas, sposób.

Artykuł sponsorowany

Chcesz otrzymywać aktualizacje ? Zapisz się.

Agd Aktualności