Telefony Realme – dlaczego warto po nie sięgnąć?

Znaleźć dobry smartfon za rozsądną cenę – taka idea przyświeca wielu osobom, które stoją przed wyborem nowego urządzenia. Zadanie to do tej pory było trudne, ale nie niemożliwe. Jednak wraz z wejściem na rynek smartfonów Realme stało się o wiele łatwiejsze.

Telefony Realme – dlaczego warto po nie sięgnąć?

Telefony Realme – skąd się wzięły?

Realme to kolejny chiński producent, który szturmem zdobywa światowy rynek smartfonów, a wraz z nim zaufanie i dobrą opinię u kolejnych rzeszy użytkowników. Realme jako samodzielna marka zafunkcjonowała w 2018 roku i wyrosła na bazie rozpoznawalnego brandu Oppo Real, który na rynku urządzeń mobilnych obecny jest od roku 2010 i stał się piątym najpopularniejszym na świecie producentem smartfonów. Telefony realme pojawiły się w Europie w pierwszej połowie 2019 roku, a już jesienią znalazły się na siódmym miejscu wśród najchętniej kupowanych smartfonów na świecie. Z końcem kwietnia 2020 roku marka pojawiła się również w Polsce.

Na czym polega sukces Realme?

Marka Realme znalazła swoje miejsce na rynku smartfonów. Choć, biorąc pod uwagę bardzo intensywnie działającą konkurencję, wydawało się to niemożliwe, Realme trafnie postawiło na segment smartfonów budżetowych oraz tzw. średniaków. Dokładając do tego atrakcyjną cenę, producent ten stał się bardzo groźną konkurencją dla Xiaomi, które regularnie podnosi ceny swoich urządzeń. Ostatni flagowiec Xiaomi Mi 10 nie ustępuje na tym polu potentatom z konkurencji, czyli Samsungowi czy marce Apple. Jego cena cena sięga bowiem 4 tysięcy złotych. Tymczasem średnio półkowe smartfony Realme potrafią kosztować w okolicach 1300 złotych.

Smartfony od Realme

Obecnie marka Realme oferuje trzy serie swoich smartfonów. Każda z nich kierowana jest na inny segment, charakteryzuje się inną specyfikacją techniczną, designem oraz wykonaniem.

Seria C – budżetowe smartfony od Realme

Nie brakuje osób, które od smartfona nie oczekują dziesiątek nowoczesnych, niekoniecznie przydatnych na co dzień funkcji, a jedynie sprawnego działania i długo pracującej baterii. Seria C jest skierowana właśnie do tej grupy odbiorców. Płynne działanie podczas rozmów, przeglądania Internetu czy korzystania z prostych aplikacji. Przy obniżonych parametrach technicznych bateria, której pojemność w wybranych modelach tej serii wynosi nawet 5000 mAh pozwala nawet na trzy dni pracy na jednym ładowaniu. Cena? Około 500 złotych.

Seria z numerem – urządzenia ze średniej półki

Średniaki od Realme mogą z powodzeniem rywalizować ze smartfonami z tego samego segmentu od innych producentów. Obecnie dużą popularnością cieszy się model Realme 6. Urządzenie pracuje na ośmiordzeniowym procesorze o taktowaniu 2,05 GHz wspomaganym przez 4GB RAM-u. 6,5-calowy wyświetlacz IPS LCD o rozdzielczości 1080 x 2400 pikseli oraz aparat o matrycy 64 MPx gwarantują wysokie wrażenia wizualne. Seria średniaków od Realme również posiada pojemne akumulatory. “Szóstka” wyposażona jest w baterię o pojemności 4300 mAh. Model ten znajdziesz w sklepie GoldenElectronic.pl w konkurencyjnej cenie.

Seria X – smartfony flagowe

Sukces w segmencie smartfonów budżetowych i średnio półkowych zachęciła Realme do produkcji flagowców. Urządzenia z tej półki oznaczane są sygnaturą X. Przykładowym smartfonem z serii X jest Realme X2 Pro, który może pochwalić się:

  • procesorem Snapdragon 855+;
  • 12GB RAM-u;
  • 6,5-calowym wyświetlaczem Super AMOLED;
  • aparatem o matrycy 64 MPx.


Cena? Za smartfon tej klasy zapłacisz mniej niż 2500 złotych.

Aktualności Poradniki Smartfony