Tani router z USB i WiFi – TL-WR1042ND

Najnowszy router TP-LINK – TL-WR1042ND  na tle konkurencji wyróżnia się zarówno ceną jak i dużą funkcjonalnością. Wyposażony jest w port USB, WiFi w standardzie 802.11n, gigabitowe porty Ethernet, przycisk wyłączający sieć bezprzewodową oraz w funkcję Domain Login.

To co jeszcze wyróżnia router TL-WR1042ND na tle konkurencji to funkcja gigabitowego przełącznika. Dzięki temu mamy gwarancję stabilnego połączenia i dużej wydajności. Przekłada się to swobodne przesyłanie  np. filmów zapisanych w rozdzielczości full HD.

Port USB umożliwia obsługę serwera mediów i druku. Dzięki temu użytkownicy otrzymują wygodny dostęp do muzyki, filmów i zdjęć za pomocą konsol (Playstation 3 i XBOX 360) oraz telewizorów i odtwarzaczy multimedialnych z obsługą sieci. Router TL-WR1042ND oferuje także opcję zestawienia serwera FTP.

Na obudowie routera TL-WR1042ND znajduje się m.in. przycisk Wireless On/Off, który służy do szybkiego włączenia lub wyłączenia sieci bezprzewodowej. Natomiast funkcja Domain Login umożliwi dostęp do ustawień routera z użyciem adresu domenowego ? tplinklogin.net, zamiast adresu IP routera. Do routera dołączono także płytę CD z programem Easy Setup Assistant. Dzięki niemu, w prosty sposób możemy skonfigurować sieć – nawet bez znajomości tematyki sieci komputerowych.

Router TP-LINK TL – WR1042ND objęty jest 24. miesięcznym okresem gwarancyjnym.

Router jest do kupienia tutaj już od 179 zł.

Zainteresowanych testami routera proszę o komentarz.

Aktualności Hardware telekomunikacja