T-Mobile Ekstraklasa w Cyfrowym Polsacie

cyfrowy polsatT-Mobile Ekstraklasa w Cyfrowym Polsacie, to kolejne wielkie sportowe emocje dla wszystkich kibiców futbolu w Polsce na antenach Telewizji Polsat: Polsat Futbol, Polsat Sport HD, promocyjnie Polsat Sport oraz w Eurosport 2 i Eurosport 2 HD. Każda kolejka ligowa to dla abonentów Cyfrowego Polsatu cztery dni meczowe i nawet do sześciu meczów polskich drużyn. We wszystkie dni rozgrywek redakcja sportowa Polsatu zapewni magazyn Ekstraklasy podsumowujący wydarzenia danego dnia. Dodatkowo mecze będzie można obejrzeć w Internecie w Strefie Wideo Cyfrowego Polsatu i dzięki sublicencji udzielonej przez Telewizję Polsat – na żywo w telewizji internetowej ipla.

– T-Mobile Ekstraklasa to kolejny, oczekiwany przez widzów krok w rozwoju naszej oferty sportowej. Od samego początku w centrum naszej uwagi stawialiśmy kibiców i ich potrzeby, realizując wszystkie najważniejsze wydarzenia sportowe z wielu dyscyplin, a piłka nożna zawsze zajmowała ważne miejsce na naszych antenach. Teraz, dzięki współpracy z T-Mobile Ekstraklasą, nasi widzowie co tydzień dostaną dostęp nawet do pięciu meczów polskiej piłki w kanałach sportowych Telewizji Polsat i maksymalnie sześciu w ofercie Cyfrowego Polsatu. Wierzę, że taka propozycja zadowoli nawet najbardziej wymagających kibiców ? mówi Dominik Libicki, Prezes Zarządu, Cyfrowy Polsat S.A.

– Nabyliśmy prawa do pokazywania najbardziej prestiżowych polskich rozgrywek piłkarskich, kontynuując naszą strategię inwestowania i promowania polskiego sportu. Nowe stadiony, nowi zawodnicy, polskie drużyny, profesjonalna realizacja i komentarz, wszystko to będziemy już od piątku pokazywać w naszych kanałach sportowych, które od lat cieszą się zaufaniem kibiców ? mówi Marian Kmita, Dyrektor ds. Sportu, Telewizja Polsat Sp. z o.o.

Już od najbliższej kolejki ligowej najlepsza polska piłka zagości na platformie Cyfrowy Polsat i w kanałach sportowych Polsatu, również w jakości HD. Od tego sezonu wszystkie kolejki rozgrywane będą w cztery dni meczowe. Kibice na antenach kanałów Polsat Futbol i Polsat Sport HD będą mogli w sumie obejrzeć na żywo 4 ? 5 wybranych spotkań, w tym każdy mecz rozgrywany przez WKS Śląsk Wrocław. Podsumowanie każdego dnia ligowego zostanie omówione w wieczornym, specjalnym magazynie Ekstraklasy, przygotowywanym i prowadzonym przez najlepszych dziennikarzy i komentatorów redakcji sportowej Polsatu.

W rundzie jesiennej mecz  i magazyn piątkowy będzie można promocyjnie oglądać w Polsacie Sport, który dzięki umiejscowieniu kanału w podstawowych pakietach programowych Cyfrowego Polsatu ? Mini HD i Familijny HD – będzie dostępny dla wszystkich blisko 3,5 milionów abonentów platformy. Mecze i magazyny sobotnie, niedzielne i poniedziałkowe będą dostępne tylko w Polsacie Futbol i Polsacie Sport HD, dostępnych na platformie Cyfrowy Polsat w dodatkowym pakiecie Sport HD.

Od rundy wiosennej wszystkie mecze i magazyny kibice będą mogli obejrzeć wyłącznie w Polsacie Futbol i Polsacie Sport HD.

Możliwość obejrzenia szóstego meczu abonenci Cyfrowego Polsatu będą mieli dzięki obecności w ofercie platformy kanałów Eurosport 2 i Eurosport 2 HD, które znajdują się w dodatkowym pakiecie Sport HD, obok kanałów Polsat Sport HD i Polsat Futbol.

Rozgrywki komentować będą czołowi dziennikarze sportowi Polsatu Sport, między innymi: Mateusz Borek, Bożydar Iwanow, Przemysław Pełka, Roman Kołtoń i Marcin Feddek.

Mateusz Borek z Polsatem współpracuje od 2000 roku. Komentował między innymi Mistrzostwa Świata 1998, 2002, 2006 oraz Mistrzostwa Europy 2008. Na swoim koncie ma także 8 finałów Ligi Mistrzów i finał Ligi Europy. Relacjonował setki meczów najpopularniejszych reprezentacji w walce o finały Pucharu Świata i Mistrzostw Starego Kontynentu. Jest autorem najlepszych piłkarskich programów publicystycznych, takich jak: “Piłkarski Salon” i “Cafe Futbol”.

Roman Kołtoń do redakcji sportowej Polsatu dołączył w 2000 roku. W swojej karierze relacjonował między innymi Mistrzostwa Świata w Korei i Japonii oraz Mundial w Niemczech. Komentował finały Mistrzostw Europy w Austrii i Szwajcarii. W dorobku ma 6 finałów Ligi Mistrzów i 2 finały Ligi Europy. Komentował także piłkarskie rozgrywki w Polsce: Puchar Polski i Puchar Ekstraklasy. Jako ekspert współpracuje także z magazynami publicystycznymi “Piłkarski Salon” i ?Cafe Futbol?.

Bożydar Iwanow w redakcji sportowej Polsatu jest od 2001 roku. Dotychczas komentował Mistrzostwa Świata 1998, 2002, 2006 oraz Mistrzostwa Europy 2008, a Piłkarską Ligę Mistrzów komentuje od roku 1998. Kibice znają go także z relacjonowania w minionych sezonach rozgrywek krajowych oraz niezliczonej ilości meczów międzynarodowych. Bardzo często prowadzi studio przed najważniejszymi meczami transmitowanymi na antenach sportowych Polsatu.

Przemysław Pełka do zespołu komentatorów i dziennikarzy sportowych Polsatu dołączył w 2004 roku. Relacjonował mecze Mistrzostw Świata 2006 i Mistrzostw Europy 2008, jest stałym komantatorem Ligi Mistrzów i Ligi Europy, a w sezonie 2010/2011 był sprawozdawcą z finałowego meczu FC Porto – Braga. W swoim dorobku ma także setki spotkań z rozgrywek krajowych, takich jak Puchar Polski i Puchar Ekstraklasy.

Marcin Feddek do redakcji sportowej Polsatu dołączył w roku 2004 roku. Przez ostatnie lata komentował między innymi Mistrzostwa Świata w Niemczech i finały Mistrzostw Europy na boiskach w Austrii i Szwajcarii. Ponadto, zdaje relacje na żywo z bieżących rozgrywek Ligi Mistrzów i Ligi Europy. Podczas wydarzeń transmitowanych przez Telewizję Polsat można go także zobaczyć w roli reportera. Jest autorem najpopularniejszych reportaży o tematyce piłkarskiej.

Wszystkie mecze pokazywane przez kanały sportowe Telewizji Polsat, abonenci Cyfrowego Polsatu będą mogli dodatkowo znaleźć w Strefie Wideo ? telewizji internetowej platformy dostarczanej specjalnie dla nich w technologii catch-up tv na www.cyfrowypolsat.pl. Abonenci będą mieli bezpłatny dostęp do wszystkich rozgrywek emitowanych w ramach posiadanego przez nich pakietu telewizyjnego.

Dzięki sublicencji udzielonej przez Telewizję Polsat telewizji internetowej ipla, rozgrywki polskiej klubowej piłki nożnej będą także dostępne dla wszystkich Internautów w telewizji internetowej ipla (www.ipla.tv).

W telewizji internetowej ipla fani piłki nożnej będą mogli oglądać wszystkie transmisje live emitowane na kanałach Polsat Futbol, Polsat Sport HD i promocyjnie Polsat Sport, a także powtórki wszystkich meczów, w okresie obowiązywania wybranego abonamentu.

– Oferta ta powstała z myślą o osobach, które nie mają dostępu do telewizji oraz o kibicach, którzy nie zdążyli zobaczyć interesujących ich rozgrywek i chcą nadrobić zaległości on-line ? mówi Marcin Pery, Prezes Redefine Sp. z o.o.

Dostęp do treści T-Mobile Ekstraklasy  może być aktywowany w modelu abonamentowym na 24 godziny bądź na pełne 12 miesięcy. Pakiet dobowy można aktywować dogodną formą płatności, tj. tradycyjnym przelewem, kartą lub za pomocą SMS. Koszt 24-godzinnego dostępu do wszystkich spotkań rozgrywanych w tym czasie oraz pełnego archiwum poprzednich meczów wynosi 5 zł dla płatności przelewem lub kartą, natomiast roczny dostęp to koszt 120 złotych.

Sprzęt satelitarny