Sieciowe macierze z oprogramowaniem do zarządzania monitoringiem

Iomega wprowadza oprogramowanie do zarządzania małymi i średniej wielkości systemami monitoringu wideo – MindTree SecureMind Surveillance Manager. Jest ono dostępne dla dystrybutorów i resellerów Iomega. Partnerzy Iomega mogą kupować oprogramowanie MindTree SecureMind bezpośrednio od Iomega wraz z szeroką gamą macierzy sieciowych rodziny StorCenter, umożliwiając im tworzenie samowystarczalnych rozwiązań do monitoringu wideo.  Rozwiązania składające się z pamięci masowych Iomega i oprogramowania MindTree mogą obsługiwać do 48 kamer wideo w małych i średnich przedsiębiorstwach (SMB) lub rozproszonych środowiskach korporacyjnych. Oprogramowanie MindTree SecureMind w pełnej wersji dla jednej kamery jest dokładane do produktów Iomega StorCenter i nie wymaga dodatkowych opłat. Pozwala to użytkownikom uruchomić platformę monitoringu z jedną kamerą i zapoznać się z pełną funkcjonalnością zestawu pamięci masowej i oprogramowania MindTree. Użytkownicy mogą dokupować dodatkowe licencje kamer rozbudowując system do maksymalnej liczby obsługiwanej przez każdą macierz sieciową Iomega StorCenter.

Użytkownikom, którzy zainteresowani są zakupem gotowych rozwiązań do monitoringu wideo Iomega oferuje platformy składające się z wolnostojącego serwera rodziny Iomega? StorCenter? px4-300d Server Class Series z dyskiem o pojemności 1 TB z oprogramowaniem MindTree SecureMind Surveillance Manager z licencjami na osiem kamer i programu Integrated Video Management System (IVMS). Platforma może być rozbudowywana o dodatkowe dyski twarde i kamery.

?Dołożenie oprogramowania MindTree SecureMind do naszego portfolio macierzy potwierdza zaangażowanie firmy Iomega w rozwój platform do monitoringu wideo.? ? powiedział Mike Nikzad, chief operating officer w Iomega Corporation. ?Systemy rozwiązań do monitoringu wideo wymagają łatwych w użyciu, ekonomicznych platform, które zastąpią wiekowe systemy wykorzystujące analogowe rejestratory wideo. Łatwość zarządzania, bezpieczeństwo i łatwość obsługi to cechy charakterystyczne sieciowych pamięci masowych w zastosowaniach monitoringu wideo. Połączenie macierzy Iomega z oprogramowaniem MindTree SecureMind jest doskonałym rozwiązaniem dla małych i średnich firm, rozproszonych oddziałów, itp. Najnowszy zestaw do monitoringu StorCenter px4-300d dostępny na rynkach światowych jest w pełni funkcjonalnym rozwiązaniem dla rynku SMB.?

?Firma MindTree cieszy się, że może zaoferować oprogramowanie SecureMind Surveillance Manager klientom Iomega na całym świecie.? – powiedział S.Janakiraman, group president, product engineering services w MindTree Limited. ?Monitoring wideo jest szczególnym obszarem zainteresowania dla MindTree, a partnerstwo z Iomega pozwala udostępnić naszą technologię szerokiej rzeszy użytkowników na całym świecie. Współpraca z Iomega pozwala MindTree zaoferować rozwiązania klasy korporacyjnej firmom z sektora SMB, a także poszerzać funkcjonalność naszych rozwiązań dopasowując je do rosnących potrzeb użytkowników?.
Iomega StorCenter Network Storage i MindTree SecureMind Software

Połączenie macierzy sieciowych Iomega StorCenter z oprogramowaniem do zarządzania monitoringiem wideo MindTree SecureMind Surveillance Manager pozwala stworzyć funkcjonalną platformę umożliwiającą użytkownikom zarządzanie monitoringiem, jak również zapisem obrazu z kamer.

Program SecureMind Surveillance Manager został zintegrowany z macierzami rodziny Iomega StorCenter w celu ułatwienia instalacji i konfiguracji. Zestaw Iomega StorCenter z oprogramowaniem SecureMind może obsługiwać do 48 kamer IP zapewniając do 36 TB (w zależności od modelu StroCenter) przestrzeni dyskowej na zapis wideo – monitoringu. Platforma monitoringu charakteryzuje się między innymi:

  • Prostą instalacją i konfiguracją
  • Możliwością podglądu wideo z wykorzystaniem przeglądarki internetowej
  • Obsługą setek kamer IP pracujących w standardzie H.264, MPEG4 i MJPEG, jak również podłączanych przez USB
  • Zgodnością z ONVIF 2.0 Ready
  • Rejestracją obrazu na podstawie aktywności z możliwością powiadamiania o wybranych aktywnościach
  • Trybem widoku czasowego, w celu łatwego przeglądania zapisów wideo
  • Wykrywaniem utraty i manipulacji sygnałem wideo
  • Powiadamianiem o alertach za pośrednictwem poczty elektronicznej
  • Zdalną konfiguracja i sterowaniem kamerami.

Produkty rodziny Iomega StorCenter Network Storage

Urządzenia Iomega StorCenter ułatwiają archiwizację, ochronę i współdzielenie zarejestrowanych plików wideo i audio monitoringu z dowolnego miejsca na świecie za pośrednictwem Internetu. Dzięki urządzeniom Iomega StorCenter możliwe jest stworzenie innowacyjnych platform monitoringu w cenie znacznie niższej od tradycyjnych rozwiązań, bazujących na rejestratorach DVR/NVR. Pamięci masowe Iomega StorCenter stanowią brakujący element obecnych systemów monitoringu oferując możliwość przechowywania plików z jednoczesną ochroną treści.

W skład rodziny macierzy sieciowych Iomega StorCenter wchodzą proste, wolnostojące urządzenia dwudyskowe Iomega? StorCenter? ix2, które są sprzedawane w wersji bezdyskowej lub wyposażonej w dyski o łącznej pojemności 6 TB, a także najbardziej zaawansowane Iomega? StorCenter? PX Server Class Series w wersji wolnostojącej lub do montażu w szafach rackowych.

Macierz Iomega? StorCenter? px4-300d może być wyposażona w cztery dyski o łącznej pojemności do 12TB; Iomega? StorCenter? px6-300d w sześć dysków o łącznej pojemności do 18 TB. Oba modele oferowane są w wersji bezdyskowej,  częściowo wypełnionej lub w pełni wyposażonej. Wolne kieszenie dysków mogą pomieścić zarówno dyski formatu 3,5 jaki 2,5 cala oraz dyski SSD przeznaczone do aplikacji wymagających dużej wydajności.

Macierz Iomega? StorCenter? px4-300r Network Storage Array Server Class Series, przeznaczona do montażu w szafach rackowych, o pojemności 12 TB, zawiera cztery kieszenie na dyski twarde lub SSD. Oferowana jest w formacie 1U w wersji bezdyskowej lub w całości wypełnionej. Flagowy model do szaf rackowych Iomega? StorCenter? px12-350r Network Storage Array Server Class Series wykonany w formacie 2U może pomieścić do 12 dysków o łącznej pojemności od 4TB do 36 TB.

Ceny i dostępność

Wszystkie macierze StorCenter i licencje na oprogramowanie SecureMind są już dostępne komercyjnie. Licencja na jedną kamerę MindTree SecureMind jest dokładana do każdego produktu Iomega StorCenter. Licencje rozszerzające zaczynają się od 55 Euro za dwie kamery i są dostępne w pakietach dla 4, 8, 16, 32 i 48 kamer. Nowy pakiet IVMS Iomega Desktop Surveillance, zawierający macierz Iomega StorCenter px4-300d z dwoma dyskami klasy serwerowej o pojemności 1TB oraz licencję  SecureMind dla 8 kamer kosztuje 1.249 Euro.

Ceny wolnostojących macierzy Iomega StorCenter zaczynają się od 500 Euro.

Aktualności Elektronika Internet telekomunikacja