Serwer w firmie 2013 – pobierz bezpłatny raport

Raport ?Serwer w firmie 2013. Własne serwery a outsourcing usług centrum danych w sektorze MŚP? powstał na podstawie badania zrealizowanego za pomocą 400 wywiadów telefonicznych (CATI) wśród losowo wybranych przedstawicieli firm z sektora MŚP w Polsce, korzystających w codziennej pracy z rozwiązań serwerowych. Jego celem było poznanie struktury strefy IT w sektorze małych i średnich firm w Polsce.  Raport powstał na zlecenie firmy GTS Poland.

Wyniki badania prezentują się bardzo ciekawie i bezpośrednio pokazują jak podchodzą do outsourcingu usług serwerowych małe i średnie firmy w Polsce. Aż 54% specjalistów IT w badanych małych i średnich firmach uważa, że rozwiązania serwerowe zwiększają konkurencyjność firm na rynku, jednocześnie 48% widzi pozytywny wpływ takich rozwiązań na rozwój firmy. Jednak wiele firm nadal obawia się korzystania z outsourcingu i własna infrastruktura IT stanowi w ich przypadku wciąż podstawowe i domyśle rozwiązanie? – komentuje Marcin Rzepka, Kierownik Działu Badań PMR.

GTSPoland-Infografika-Serwer2013

Raport składa się z trzech części merytorycznych:

  • rozwiązania serwerowe, w tym outsourcing IT, zwiększają konkurencyjność firm z sektora MSP;

  • własne rozwiązania popularniejsze niż outsourcing;

  • fakty i mity na temat outsourcingu;

oraz zawiera nie tylko wyniki przeprowadzonego badania, ale również cenne komentarze eksperckie oraz sekcję poradnikową, która rzetelnie i wnikliwie omawia zagadnienia związane z outsourcingiem usług serwerowych.

Oficjalnie wyniki badania zamieszczone w raporcie ?Serwer w firmie 2013. Własne serwery a outsourcing usług centrum danych w sektorze MSP? przedstawiono w 6 listopada na konferencji prasowej w PureSkyClub w Warszawie. Raport dostępny jest dla wszystkich zainteresowanych. Jest do pobrania w wersji pdf. na stronie www.serwer2013.pl.

Aktualności