Samsung Wave 3 – nowa fala ekspresji

Samsung Wave 3 ? kolejna odsłona popularnego smartfonu z najnowszą wersją systemu operacyjnego bada ? wkracza na polski rynek. Wprowadzeniu urządzenia towarzyszy kampania reklamowa z wykorzystaniem wizerunku Edyty Herbuś.

Stylowy, elegancki, sprawdzający się w każdej sytuacji ? te określenia najlepiej oddają charakter najnowszego smartfonu z rodziny Wave. Jego obudowa, o grubości zaledwie 9,9 mm, została wykonana ze szczotkowanego aluminium, nadając mu zwarty i wyróżniający się wygląd, idealny dla użytkowników świadomych swojego stylu.

Nowy telefon Samsung Wave 3 z serii Wave  został wyposażony w szybki procesor taktowany zegarem 1,4 GHz i oferuje transmisję danych HSPA+ (odbieranie14.4 Mb/s, wysyłanie 5.76MB/s), co pozwala zapewnić płynne działanie aplikacji i szybkie pobieranie treści. Obsługa wideo HD oraz wsparcie DivX w połączeniu z dużym, 4-calowym ekranem Super AMOLED pozwalają cieszyć się wysokiej jakości odtwarzaniem filmów.

Samsung Wave 3 pracuje pod kontrolą najnowszej wersji autorskiej platformy firmy Samsung ? bada 2.0 ? wzbogaconej o intuicyjny w obsłudze interfejs TouchWiz. Oferuje ona szeroki wachlarz nowych możliwości, takich jak wielozadaniowość, łączność Wi-Fi Direct czy funkcje głosowe. Dostęp do tysięcy przydatnych aplikacji, darmowych i płatnych (kartą kredytowa lub premium SMS), zapewnia sklep Samsung Apps; z kolei sprawne zarządzanie i zakup muzyki umożliwia Music Hub.

Nowy smartfon Samsung Wave 3 to również różnorodna swoboda komunikacji. Narzędzie komunikacyjne Social Hub łatwo uporządkuje twoje kontakty, wiadomościami, wpisy np. na Facebooku i kalendarze z różnych źródeł ? SMSów, e-maili czy też serwisów społecznościowych.

Wraz z bada 2.0 debiutuje nowy rewolucyjny komunikator internetowy firmy Samsung ? ChatON ? w pełni darmowy, umożliwia łatwe nawiązanie kontaktu z przyjaciółmi i rodziną za pomocą tekstu, zdjęć czy też plików wideo w czasie rzeczywistym. Dzięki ChatON komunikacja może odbywać się także na wspólnym czacie i umożliwia łatwe dzielenie się treściami oraz prowadzenie rozmów między wieloma platformami rynku mobilnego i komputerem osobistym. Identyfikacja użytkownika oparta jest na podstawie jego numeru telefonu.

Sugerowana cena detaliczna Samsung Wave 3 to 1299 zł.

Elegancja i ekspresja ? kampania promocyjna Samsung Wave 3 w Polsce

Wprowadzeniu nowego smartfonu w Polsce towarzyszy szeroko zakrojona kampania promocyjna, której twarzą jest Edyta Herbuś. Reklamy z jej udziałem pojawią się głównie w prasie kobiecej i lifestyle oraz w internecie. Za ich przygotowanie odpowiada agencja Pompidou.

W grudniu pojawią się również dwa rotujące spoty telewizyjne oraz jeden kinowy. Zostały zaadaptowane przez agencję Cheil.

Promocja nowego smartfonu Samsung Wave 3 będzie również wsparta obecnością w butikach świątecznych i konkursami w prasie kobiecej, a także testami dla czytelniczek wybranych kobiecych serwisów internetowych. Planowane są również wspólne promocje z partnerami.

Za zakup mediów w kampanii Samsung Wave 3 odpowiada Starcom, działaniami PR zajmuje się Euro RSCG Sensors. Kampania promująca nowy smartfon potrwa do końca lutego 2012 r.

Specyfikacja techniczna Samsung Wave 3

 

Procesor

1.4 GHz

Wyświetlacz

4? WVGA Super AMOLED 480×800

System operacyjny

bada 2.0

Aparat

Główny (z tyłu): 5 MPix AF z lampą LED

Dodatkowy (z przodu): VGA

Wideo

Kodeki: DivX/MPEG4/H.263/H.264

Odtwarzanie/Nagrywanie HD (1280×720, 30 klatek/s)

Audio

Kodeki: MP3/AAC/AAC+/eAAC+/WMA/AMR/ MID/WAV

Złącze słuchawkowe 3.5mm, Radio FM stereo z RDS

Dodatkowe funkcje

Sklep z aplikacjami Samsung Apps ? aplikacje darmowe i płatne.
Płatność za pomocą karty kredytowej lub Premium SMS

Zarządzanie telefonem Samsung Kies 2.0 / Samsung Kies Air / Samsung Dive

Wieloplatformowy komunikator Samsung ChatOn

Intuicyjny interfejs użytkownika z dynamicznymi pulpitami

Narzędzie komunikacyjne Social Hub, zintegrowana skrzynka wiadomości (e-mail, IM, SNS), synchronizacja kontaktów i kalendarzy

Rozbudowany klient pocztowy ActiveSync, POP3/IMAP4

Music Hub ? sklep z muzyką

Polaris Office  – podgląd i edycja dokumentów biurowych

Caster ? współdzielenie z komputerem PC historii wyszukiwania

Odbiornik GPS/Glonass, Darmowa nawigacja Route66

Transmisja danych

HSPA+ (odbieranie 14.4 Mb/s / wysyłanie 5.76 Mb/s)

Transmisja danych

3G: 900/2100 MHz

2G: 850/900/1800/1900 MHz
WiFi 802.11 b/g/n, WiFi Direct, AllShare (DLNA), Router WiFi

Bluetooth v3.0
USB 2.0 + HS

Matryca

Czujnik położenia i przyśpieszenia, czujnik zbliżeniowy i oświetlenia

Pamięć

3 GB + czytnik kart microSD (do 32 GB)

Rozmiar

125.9 × 64.2 ×9.9 mm, 122g

Bateria

Bateria (standard) Li-Ion, 1 500 mAh

Czas rozmów: do 8,5 godziny
Czas czuwania: do 480 godzin

*Wszelkie funkcjonalności, dodatki, specyfikacje i inne informacje o produkcie przedstawione w tym dokumencie, w tym między innymi zalety, projekt, cena, elementy składowe, dostępność i możliwości produktu mogą ulec zmianie bez zapowiedzi ani zobowiązań.

Aktualności telekomunikacja