Samsung GALAXY Tab 10.1

Samsung Electronics rozszerza swoją ofertę tabletów na polskim rynku o kolejny model – GALAXY Tab 10.1. Nowe tablety o grubości tylko 8,6 mm (to mniej niż ołówek!) i wadze porównywalnej z kubkiem kawy są przeznaczone dla wszystkich aktywnych osób, które poszukują urządzenia oferującego funkcjonalności dzisiejszych laptopów i smartfonów, będącego dopełnieniem ich prywatnego i zawodowego życia.

Tablet GALAXY Tab 10.1 został zaprojektowany tak, aby mogli się nim cieszyć nie tylko wielbiciele nowinek technologicznych, ale również osoby, które chcą mieć stały kontakt z biurem czy też stały dostęp do wiadomości z serwisów społecznościowych i multimedialnej rozrywki.
Dzięki dwurdzeniowemu procesorowi Tegra 2, tablet sprawnie wykonuje wiele zadań równocześnie, bez problemu nadążając za potrzebami użytkownika. Nowy model to również wsparcie ze strony najnowszej wersji systemu operacyjnego Android 3.1 Honeycomb, która pozwala zarówno na szybkie i efektywne wykonywanie wielu skomplikowanych procesów, jak też gwarantuje najwyższej klasy rozrywkę, choćby poprzez wyświetlanie filmów w HD w formacie DivX.
Wyświetlacz o rozdzielczości 1280×800 pikseli gwarantuje perfekcyjny obraz – idealny do czytania książek, czy oglądania filmów. Dopełnieniem ekranu są dwa głośniki, zapewniające wysoką jakość dźwięku przy odtwarzaniu utworów muzycznych i filmów. W tablet wbudowano także aparat cyfrowy o rozdzielczości 3 megapikseli, jak też znajdującą z przodu wyświetlacza kamerę internetową o rozdzielczości 2 megapikseli do prowadzenia wideokonferencji. Dzięki wbudowanej przeglądarce internetowej z obsługą standardu Adobe Flash 10.3, nowy tablet staje się idealnym narzędziem do korzystania z bogactw Internetu.
Szybki i wydajny
Połączenie nowego systemu operacyjnego Android 3.1 oraz dwurdzeniowego procesora Tegra 2 taktowanego zegarem 1 GHz daje urządzenie o niespotykanej dotąd wydajności. Zadbano także o to, aby użytkownikom nie zabrakło energii w najważniejszym momencie pracy – zasilanie zapewnia akumulator o pojemności 7000 mAh, zapewniający do 9 godzin pracy, a w samym urządzeniu zintegrowano wiele elementów o niskim poborze prądu, w tym szybkie pamięci DDR2.
Smukły kształt tabletu (tylko 8,6 mm grubości) oraz jego mała waga (565 g) pozwalają na komfortowe korzystanie z urządzenia – pisanie maili i SMSów w drodze, oglądanie filmów w pociągu czy samolocie, jak też czytanie elektronicznych publikacji siedząc na kanapie.
Z domową lub firmową siecią bezprzewodową można połączyć się przy pomocy wbudowanej karty sieciowej Wi-Fi, działającej we wszystkich dostępnych standardach ? a/b/g/n, możliwe jest również korzystanie z klienta VPN. Do tabletu w wersji 3G można też włożyć kartę SIM, zapewniając sobie łączność z sieciami komórkowymi wszystkich generacji, włącznie z HSPA+ (21 Mb/s odbieranie, 5.76 Mb/s wysyłanie). Połączenie z dodatkowymi akcesoriami odbywa się poprzez łącze Bluetooth 3.0, opcjonalnie przez port USB lub HDMI.
Prywatnie i służbowo
GALAXY Tab 10.1 wyposażono w aplikacje Readers Hub oraz Music Hub, oferując tym samym użytkownikom dostęp do ponad 2,2 mln książek, 2 tys. gazet w 49 językach, 2300 magazynów w 22 językach i 13 mln piosenek. Wkrótce po premierze użytkownicy nowych tabletów uzyskają także dostęp do specjalnej wersji aplikacji Social Hub w wersji Premium, która w jednym miejscu łączy w sobie pocztę elektroniczną, wiadomości, kontakty, kalendarz i serwisy społecznościowe w trybie ?push?.
GALAXY Tab 10.1 zawiera także pakiet rozwiązań oferujących klientom korporacyjnym dodatkowe poziomy bezpieczeństwa przetwarzanych przez nie danych. Dzięki współpracy z takimi liderami rozwiązań IT jak Cisco, Sybase, SAP czy Citrix możliwe stało się uzyskanie większej elastyczności pracy i łączności dla pracowników mobilnych, gwarantując, że użytkownicy będą w stanie działać bardziej efektywnie w drodze przy zachowaniu gwarancji bezpieczeństwa dzięki szyfrowaniu danych. Możliwe jest również zdalne zarządzanie telefonem, tablet może też działać jako router WiFi, udostępniając połączenie internetowe innym urządzeniom.
Sugerowana cena detaliczna tabletów GALAXY Tab 10.1 wynosi odpowiednio 2099 zł za wersję WiFi i 2299 zł za wersję 3G.


Specyfikacja techniczna

 

 

 

GALAXY Tab 10.1

System operacyjny

Android 3.1 Honeycomb (plus późniejsze aktualizacje)

Wyświetlacz

 

10.1? 1280 x 800 (WXGA) TFT LCD

Procesor

Dwurdzeniowy procesor 1 GHz Tegra 2; 1GB RAM pamięci

Aparat fot.

Główny: 3.2 MPix z lampą błyskową LED; Przednia kamera: 2 MPix

Transmisja danych

EDR + Bluetooth v 2.1

USB 2.0

AllShare (zgodna z DLNA)

WiFi 802.11 (a/b/g/n), router

HSPA+ (21Mb/s wysyłąnie, 5,76 Mb/s odbieranie)

Pamięć

16GB, karta microSD (do 32 GB) ?

Wideo

Format: MPEG4/H263/H264, Divx, Xvid

Odtwarzanie: 1080p FullHD @ 30 fps

Nagrywanie: 720p HD

Audio

MP3, AAC, AAC+, eAAC+, OGG, MIDI, AMR-NB/WB

gniazdo słuchawkowe mini jack 3,5 mm, głośniki stereo

Dodatkowe funkcje

Sklep z aplikacjami Android Market i Samsung Apps

Adobe Flash Player 10.3

Social Hub w wersji Premium

Music Hub

Zdalne zarządzanie

Wideokonferencje

Szyfrowanie danych

Odbiornik GPS

Interfejs dedykowany tabletom

Funkcje głosowe

Kamera 3mpx + 2mpx do wideokonferencji

Rozwiązania
dla firm

Microsoft Exchange ActiveSync ? klient poczty push e-mail

Pakiet biurowy Polaris Office

Czujniki

Czujnik oświetlenia, położenia i przyśpieszenia

Sieć

850/900/1800/1900/2100MHz

Wymiary i waga

 

246 x 170 x 8,6 mm (565 g)

Bateria

 

7000 mAh


Aktualności Android Systemy