Samsung GALAXY S II w Polsce

Na polskim rynku pojawiła się długo oczekiwana premiera najbardziej zaawansowanego smartfonu firmy Samsung ? Samsung GALAXY S II. Jest to ulepszony następca modelu GALAXY S, który od wprowadzenia w zeszłym roku sprzedał się na świecie w liczbie 14 milionów sztuk. Nowy model po raz pierwszy został zaprezentowany podczas Mobile World Congress w Barcelonie w lutym tego roku.

Platforma systemowa Google Android 2.3 (Gingerbread), wyświetlacz Super AMOLED Plus, udoskonalony interfejs oraz dostęp do tysięcy gier i aplikacji z Android Market i Samsung Apps ? to tylko niektóre cechy najnowszego supersmartfonu Samsung Galaxy S II.

Zachwycające barwy

Najnowszy smartfon Samsung wyposażono w dotykowy wyświetlacz Super AMOLED Plus o przekątnej 4,3 cala, zapewniający niezrównaną czystość obrazu, przejrzystość oraz niespotykaną dotąd paletę kolorów. Dzięki technologii RealStripe na ekranie pojawia się więcej szczegółów, a wyświetlany obraz jeszcze nigdy nie był tak ostry. W Samsung Galaxy S II zwiększono kontrast oraz kąty widzenia co powoduje lepszą widoczność podczas użytkowania telefonu na zewnątrz budynków. Ponadto wyświetlacz Super AMOLED Plus jest o 0,2mm smuklejszy niż panele Super AMOLED. Najnowszy model oferuje także możliwość wykonywania realistycznych zdjęć przy pomocy aparatu 8MPix.

Moc w smukłej obudowie

Samsung GALAXY S II może się poszczycić dwurdzeniowym procesorem Dual Core taktowanym zegarem 1,2 GHz, który zapewnia pełną wielozadaniowość oraz szybkie uruchamianie aplikacji. Wysoka wydajność przetwarzania danych pozwala na wykonywanie większej liczby zadań oraz wspomaga funkcje multimedialne ? odpowiada między innymi za nagrywanie i odtwarzanie filmów w rozdzielczości Full HD. Względem poprzednika Samsung Galaxy S II jest znacznie smuklejszy ? jego grubość to zaledwie 8,49mm.

Wszechstronna komunikacja

Samsung GALAXY S II gwarantuje możliwości superszybkiej komunikacji w takich standardach jak HDPA+ (21Mb/s pobieranie, i 5,76Mb/s wysyłanie); dwuzakresowe WiFi (2,4 GHz / 5 GHz); WiFi Direct (pozwala na transfer danych do 300 Mb/s) oraz Bluetooth 3.0+HS (transfer danych do 24 Mb/s). Dodatkowo dzięki funkcji All Share można w prosty sposób bezprzewodowo przesyłać dane z urządzenia do urządzenia zgodnego ze standardem DLNA oraz bezprzewodowo podłączyć smartfon do telewizora, laptopa, kamery lub aparatu fotograficznego.

Rozwiązania przyjazne otoczeniu

Telefon Samsung GALAXY S II jest wyposażony w najnowszą wersję interfejsu użytkownika TouchWiz UX. Wśród nowości w nim można wymienić Live Panel (konfigurowany domowy ekran udostępniający aplikacje i treści internetowe online w układzie magazynowym, który pozwala zmieniać rozmiar widgetów preinstalowanych na telefonie), Motion UI (układ elementów interfejsu użytkownika jest zależy od pozycji, w jakiej trzymany jest telefon) oraz efekty dynamicznego przełączania pomiędzy menu i ekranem startowym.

Najnowszy smartfon oferuje także użytkownikom dostęp do szerokiej gamy aplikacji dostępnych w sklepach Android Market i Samsung Apps. Ponadto, dzięki aplikacjom Social Hub Premium i Readers Hub użytkownicy mogą łatwo zarządzać swoimi treściami w portalach społecznościowych jak np. Facebook, a także zbiorem elektronicznych czasopism, książek i gazet.

Partner w biznesie

Dla telefonu GALAXY S II będą dostępne także rozwiązania mobilne dla przedsiębiorstw ? dzięki kooperacji między innymi z Cisco i SyBase telefon jest przystosowany do współpracy z rozwiązaniami B2B, w tym obsługą wideokonferencji, wirtualnym miejscem pracy (VPN, drukowanie bezprzewodowe), dodatkową ochrona zasobów telefonu, rozbudowanym klientem poczty push e-mail oraz zdalnym zarządzaniem telefonem.

Samsung Galaxy S II jest dostępny w Polsce od maja w sugerowanej cenie detalicznej 2299zł.

Aktualności Android telekomunikacja