Rusza konkurs dla programistów Windows Phone

Rusza kolejna – trzecia edycja Nokia Developers? Challenge. Tym razem Nokia zaprasza do konkursu programistów związanych z platformą Windows Phone. W konkursie mogą wziąć udział zarówno programiści, prezentując swoje autorskie aplikacje, które już są dostępne w Marketplace, jak również Ci developerzy, którzy mają pomysł. Czas  na aplikację jest do końca sierpnia. Dodatkowo Nokia nagradza również tych, którzy mają oryginalny pomysł na aplikację, ale nie mają umiejętności programistycznych.

Uczestnicy konkursu mogą zgłaszać swoje aplikacje i pomysły przez cały sierpień. Wystarczy zarejestrować się na stronie http://developerschallenge.pl i wypełnić formularz zgłoszeniowy. We wrześniu odbędzie się głosowanie prowadzone na profilu Nokia Poland na portalu Facebook. Aby wziąć w nim udział fani Nokia Poland będą musieli wybrać jedną najlepszą aplikację. Z każdej grupy zostanie wyłoniony zwycięzca, który zmierzy się z liderami pozostałych grup w fazie pucharowej.

– Nokia od lat wspiera młode talenty deweloperskie prowadząc liczne szkolenia i warsztaty. Organizując Nokia Developers? Challenge chcemy zachęcić jak największe grono osób zainteresowanych platformą Windows Phone do kreatywnej rywalizacji i aktywizować tym samym lokalny rynek aplikacji ? mówi Robert Siewierski, General Manager w Nokia Poland.

Na autora najciekawszej aplikacji czeka 10 000 PLN. Laureaci drugiego, trzeciego i czwartego miejsca będą mieli okazję odwiedzić Nokia House w Finlandii, gdzie spotkają się z deweloperami firmy Nokia. Najlepsi pomysłodawcy otrzymają telefony Nokia Lumia: 610, 710, 800, 900. Ich koncepcje mogą zostać wykorzystane przez firmę Nokia przy okazji opracowywania kolejnych rozwiązań mobilnych ułatwiających życie codzienne. Firma Nokia nagrodzi również najaktywniejszych internautów, którzy wezmą udział w ocenianiu konkursowych prac na portalu Facebook. Autorzy czterech najciekawszych komentarzy otrzymają smartfony Nokia Lumia 800.

Aktualności Aplikacje Programowanie Software Windows