Rosnąca liczba pobrań ze sklepu Nokii

Sklep Nokia z aplikacjami staje się coraz popularniejszy wśród polskich użytkowników. Najnowsze statystyki pokazują, że miesięcznie na smartfony Nokia pobierają oni już ponad milion gier i aplikacji. Do grona beneficjentów sklepu Nokia z aplikacjami dołączyła grupa Allegro, której aplikacja na smartfony z systemem Symbian przekroczyła 100 000 pobrań w niecałe 10 miesięcy. Ponadto czterech deweloperów z Polski ? Capree Ltd., Tequila Mobile SA, Infinite Dreams oraz Obrebalski Design – może pochwalić się ponad milionem pobrań w skali globalnej.


Bezpłatna aplikacja mobilna ?Allegro? została udostępniona na rynku polskim w sierpniu 2010 roku, co oznacza, że osiągnęła 100 000 pobrań w niecałe 10 miesięcy.

– Milion aplikacji miesięcznie oznacza to rewelacyjny wynik, który pokazuje, że użytkownicy w Polsce znajdują w naszym sklepie mnóstwo ciekawych gier, aplikacji i multimediów – mówi Piotr Bubak, Dyrektor Marketingu Nokia Poland. – Od momentu pojawienia się polskiej edycji sklepu z aplikacjami pracujemy nad rozwojem oferty lokalnej i aplikacja Allegro to dowód na to, że ta strategia to dobry kierunek ? dodaje.

Aplikacja ?Allegro? zapewnia dostęp do wszystkich najważniejszych funkcji serwisu umożliwiając robienie zakupów online i sprzedaż produktów przy pomocy telefonu komórkowego. Dzięki niej użytkownik może przeglądać kategorie produktów, ich opisy, a także wyszukać interesujące przedmioty zarówno po nazwie produktu, jak i jego kodzie kreskowym*. Platformy Allegro i Ceneo notują ponad ćwierć miliona ofert wyświetlanych na smartfonach Nokia.
Dobre wyniki polskiego sklepu idą w parze z sukcesami sklepu w skali globalnej. W styczniu tego roku sklep Nokia notował łącznie 4 mln pobrań dziennie, a 3 miesiące później było to 5 mln ? dzięki smartfonomz najnowszą wersją Symbiana. Wzrost popytu na aplikacje wśród grupy około 200 milionów użytkowników sprawił, że obecnie w ofercie sklepu Nokia można znaleźć ponad 40 000 aplikacji, gier i multimediów, a co tydzień pojawia się średnio 1000 nowych. Na rezultaty te pracuje 158 deweloperów z 41 krajów.

?Allegro? i inne aplikacje, gry i multimedia można pobierać  z  Ovi Sklepu w telefonie lub  w  komputerze na stronie  www.store.ovi.com.

Aktualności