RFID w praktyce – system Like It Box

Like IT Box oferuje szczegółowe narzędzia analityczne, pozwalające na monitorowanie aktywności osób biorących udział w konferencji. Za pomocą kart RFID, które goście Forum IAB otrzymali przy rejestracji, można meldować wejście i opuszczenie sali na rozmieszczonych przy drzwiach czytnikach. Zachęcają do tego specjalne komunikaty emitowane przez urządzenia Like It Box. System monitoruje ruch uczestników spotkania, badając przepływ osób pomiędzy prelekcjami i panelami dyskusyjnymi. Dzięki zastosowanej technologii, można na bieżąco przeprowadzać analizę czasową i jakościową, pokazującą, którzy prelegenci cieszyli się największą popularnością, ilu mieli słuchaczy i jak długo przebywano na ich wykładzie. Zgromadzone przez Like It Box dane są bezcennym źródłem informacji, ukazującym skalę powodzenia projektu oraz wskazówką dla kolejnych edycji wydarzenia.

?Stworzona przez nas technologia Like It Box, zdobywa coraz większe uznanie wśród największych firm eventowych na rynku oraz w branży IT. Usługa nie tylko urozmaica daną imprezę i generuje w czasie rzeczywistym duży rozgłos w mediach społecznościowy, ale przykład współpracy z Forum IAB udowodnił, jakim Like It Box może być również skutecznym narzędziem analitycznym. Dając informację zwrotną w czasie rzeczywistym, pozwala organizatorowi na lepszą bieżącą koordynację wydarzenia. Natomiast po jego zakończeniu, umożliwia analizę danych odnośnie poszczególnych części konferencji i sformułowanie wniosków na przyszłość” – powiedział Konrad Jakubowski, Key Account Manager Like It Box.

Forum IAB jest największą i najbardziej znaczącą na polskim rynku, cykliczną konferencją dla branży internetowej. Każdego roku w ciągu dwóch dni trwania wydarzenie Forum IAB gości światowej sławy prelegentów i przyciąga decydentów z największych firm z branży IT. Tegoroczna edycja Forum IAB odbywa się w Warszawie w dniach 5 i 6 czerwca pod hasłem ?Skuteczne strategie komunikacji na czas kryzysu?. W spotkaniu udział bierze ponad 1000 osób z Polski i zagranicy.

Aktualności Hardware