Recenzja odkurzacza Xiaomi Roborock 2

Odkurzacze zyskują ostatnio na popularności. Są wygodne, nie wymagają naszego zaangażowania, bo sprzątają… za nas. Ostatnio hitem stał się Xiaomi Roborock 2. Przyjrzyjmy mu się bliżej!

Jak określić robota Xiaomi? Jest to mobilne, bezprzewodowe i co najważniejsze, inteligentne urządzenie AGD, łączące w sobie funkcje automatycznego odkurzacza i mopa w jednym, które okazuje się doskonałym pomocnikiem podczas codziennych porządków. W stosunku do poprzedniego modelu, w Mijia Roborock 2, istotną zmianą jest przede wszystkim inny akumulator. Nowy model zyskał na szybkości a jego praca jest o wiele efektywniejsza. 

Jak już wspominaliśmy, Mijia Roborock 2 łączy w sobie jakoby dwa urządzenia. Najpierw odkurzy naszą podłogę, a później umyje, jak przy pomocy klasycznego mopa. Wbudowany zbiornik bioniczny pozwala urządzeniu wchłonąć wodę i zapewnić skuteczne czyszczenie. Szczotka główna posiada szczeciny typu “V” oraz  boczne szczotki w kształcie litery Z. Zapewnia to maksymalne i skuteczne czyszczenie wybranych powierzchni. Szmatka z mopem, szerokości głównej szczotki odkurzacza, znajduje się blisko zbiornika na wodę. Dla największego komfortu użytkownika, MiJa Roborock Robot Vacuum Cleaner 2 wyposażony jest w dedykowany zbiornik na wodę. Woda ze zbiornika nawilża materiał z mikrofibry odpowiedzialny za mycie podłogi. W tym trybie urządzenie może pracować około 40-50 minut, a to naprawdę dużo!

Robot może pracować w pełni samodzielnie lub zdalnie za pomocą aplikacji. Urządzenie wyposażono w specjalny Laser Distance System, umożliwiający monitorowanie otoczenia, którego kąt widzenia wynosi aż 360 stopni. Głównie dzięki temu Roborock 2 jest wyjątkowo dokładny. Odkurzacz Mijia 2 można sparować ze smartfonem za pomocą specjalnej aplikacji Mijia. Dzięki temu, użytkownik będzie mógł zobaczyć mapę swojego mieszkania lub biura i zarządzać nawigowaniem urządzenia po poszczególnych pomieszczeniach lub ustawiać czas sprzątania. 

Dla zapewnienia skutecznego i bezkolizyjnego czyszczenia powierzchni, urządzenie ma zainstalowanych aż 13 czujników. Udoskonalony system czujników oraz miękka osłona na obudowie pomagają chronić przed kolizją z meblami lub innymi przeszkodami. Cztery czujniki klifowe pomagają uniknąć awarii, a specjalny czujnik ścienny utrzymuje urządzenie robocze w odległości 10 milimetrów od ściany. Jeśli urządzenie zostanie podniesione, urządzenie automatycznie wyłączy się. Najnowsza, prezentowana wersja urządzenia, może pokonywać przeszkody do 20 milimetrów wysokości, dzięki czemu nie ma problemów z czyszczeniem dywanów czy pokonywaniem progów. 

Zwiększona została również moc ssania aż do 2000 Pa, dzięki czemu skuteczność robota w zbieraniu zanieczyszczeń jest jeszcze większa. System Tornado koordynuje boczną i wałkową szczotkę, zapewniając głębokie czyszczenie podłogi i dywanów. Roborock szybko rozpoznaje dywan, dostosowując moc ssania do  powierzchni.

Odkurzacz jest naprawdę cichy, więc nie będzie przeszkadzał podczas drzemki, pracy lub nauki. Mocny akumulator litowy o pojemności bagatela 5200 mAh, pozwala pracować do 150 minut. To mniej więcej czas potrzebny na czyszczenie 250 metrów kwadratowych powierzchni mieszkaniowej. Robi wrażenie? Na nas zrobił! Warto dodać, że urządzenie kosztuje dużo poniżej 2000 zł, co dodatkowo wyróżnia go na tle konkurencji! 

Aktualności Hardware Testy