Raport – “Czy relacje online zastąpią w przyszłości spotkania bezpośrednie?”

Zapraszam do zapoznania się z raportem Synergian.pl na temat “Czy relacje online zastąpią w przyszłości spotkania bezpośrednie?” ,czyli sposobu kontaktowania się firm z kontrahentami.

Informacja powstała na bazie badań, które zostały  zrealizowane na próbie 450 przedsiębiorstw zatrudniających do 49 pracowników. Firmy takie stanowią 99% firm działających na polskim rynku.

W Polsce 14% firm small biznes większość swoich biznesów prowadzi online bez spotkań bezpośrednich z kontrahentem.  Znacznie więcej, bo przeszło połowa (52%) biznesów oparta jest jedynie o relacje bezpośrednie w świecie  realnym,  a jedna trzecia (33%) firm w podobnym zakresie kontaktuje się z klientami w realu i online – wynika z badania zrealizowanego przez Synergian.pl – porównywarkę usług.

?Badania pokazują, że biznes oparty w większości o online to ciągle jeszcze melodia przyszłości? ? twierdzi Krzysztof Boruta Członek Zarządu Synergian.pl  – ?Z drugiej strony warto zauważyć, że poprawiająca się wciąż infrastruktura umożliwiająca prowadzenie biznesu z wykorzystaniem internetu z roku na rok zwiększa liczbę firmy,  dla których staje się on ważnym miejscem pozyskiwania i obsługiwania klientów?.

Widać wyraźnie, że przedsiębiorcy z coraz większą uwagą przyglądają się możliwościom jakie otwiera przed ich biznesami wykorzystanie internetu. Zmienia się także, chociaż powoli, postrzeganie bezpieczeństwa zleceń pozyskanych przez internet – jedynie 1/3 właścicieli firm uczestniczących w badaniu, uważa je za mniej bezpieczne, niż te, które zostały pozyskane w ?realu?.

Na razie nic nie wskazuje by relacje online miały w najbliższym czasie zastąpić spotkania bezpośrednie, ale ten rodzaj kontaktów coraz bardziej zyskuje na znaczeniu w prowadzeniu działalności gospodarczej.

Badanie zrealizowane na próbie 450 przedsiębiorstw zatrudniających do 49 pracowników. Firmy takie stanowią 99% firm działających na polskim rynku.

Czy relacje online zastąpią w przyszłości spotkania bezpośrednie?

Aktualności Internet