Przydatne aplikacje dla uczniów (android)

Dziś oficjalnie rozpoczął się nowy rok szkolny. Uczniowie(w tym ja) wrócili do szkół, a studentom został jeszcze miesiąc beztroskiej(może nie do końca), wakacyjnej sielanki.

Chciałbym wam dzisiaj przedstawić kilka przydatnych aplikacji, które chociaż nie sprawią, że nie trzeba się będzie uczyć, to mogą ten proces usprawnić, bądź uprzyjemnić.

1. MyTable

Jest to moim zdaniem najlepszy plan lekcji, wprowadzanie zajęć jest bardzo proste za sprawą podpowiadania nazw przedmiotów oraz wcześniej zdefiniowanych godzin trwania zajęć. Dodatkowo dostajemy możliwość wyboru koloru przedmiotu. Aplikacja daje możliwość automatycznego wyciszenia podczas zajęć. Do przedmiotów możemy dodawać notatki z datą do wykonania określonej rzeczy oraz zdobyte przez nas oceny(oczywiście same celujące ;)). Aplikacja posiada kilka widgetów, które pokazują zajęcia na dany dzień lub po zakończeniu lekcji na dzień następny.

qrcode (1)

2. AnyDo

Dobra organizacja czasu to podstawa. Ta aplikacja to ułatwia. Jest to lista zadań, jednak posiadająca kilka udogodnień w postaci np. podziału na foldery(np.: osobiste, szkoła), datę(np.:dziś, jutro, nadchodzące, kiedyś). Jest opcja synchronizacji. Przydaje się ona gdy mamy kilka urządzeń z tą aplikacja, oraz można zainstalować rozszerzenie do przeglądarki, dzięki któremu możemy zarządzać programem i zadaniami z komputera, a zmiany mamy od razu na wszystkich swoich urządzeniach. Wtyczka do przeglądarki ładnie integruje się z webowym Gmailem, dzięki czemu możemy dodać zadanie od razu po przeczytaniu maila. Bardzo przydatną opcją jest tzw. planowanie. Na czym ona polega? Otóż, możemy ustawić sobie codzienne przypomnienie o poświęceniu chwili na zaplanowanie dnia. Domyślnie jest ona ustawiona codziennie rano, jednak ja zmieniłem sobie ją na dni od niedzieli do czwartku, wieczorem, gdyż rano nie bardzo ma się głowę do takich spraw(a i tak połowę rzeczy się zapomni wpisać). Funkcja ta jest bardzo pomocna i ułatwia życie.

Link do Sklepu Play

qrcode (2)

Link do Chrome Web Store

3.Evernote

Jest to aplikacja z której korzystam na co dzień, przeważnie nie w szkole. Pewnie większość z was spotkała się już z tą aplikacją. Jednak dla przypomnienia, jest to bardzo rozbudowany notatnik, z klientem na Windowsa, wtyczką do przeglądarki wycinającą kawałek strony lub zdjęcie. Musicie przetestować!

Link do sklepu play

qrcode (4)

 

Aplikacja Chrome web store   web clipper evernote Chrome Web Store

 

4.Google keep

Kolejny notatnik, tyle, że mniej rozbudowany. Przydatny do zapisania czegoś na szybko i krótko. Również dostępna synchronizacja z kontem google. Na komputerze możemy otworzyć notatki poprzez aplikacje w przeglądarce.

Link do sklepu Play

qrcode (5)

 

Link do Chrome Web Store

 

5.CamScanner

Wiadomo, że do szkoły nikt z nas nie nosi skanera. Jednak bardzo często trzeba jakiś dokument przenieść na wersję elektroniczną, lub powielić, jednak nie mamy dostępu do ksero. Z pomocą przychodzi aplikacja CamScanner. po zrobieniu zdjęcia niweluje ona kąt pod jakim zostało zrobione zdjęcie i poprawia jego jakość, aby “skan” był jak najbardziej czytelny. Czasem jest problem z zaawansowanymi rysunkami i wykresami, ale zauważyłem, że jest to wina oświetlenia.

Link do Google Play

qrcode (6)

6.Kalendarz

Zwykły systemowy kalendarz na prawdę daje radę. Bez zbędnych bajerów potrafi organizować spotkania, wydarzenia i inne. Oczywiście z opcją synchronizacji 😉

7.Wielojęzyczny słownik

Jest to najzwyklejszy słownik, jednak nie wymaga połączenia z siecią, wystarczy go pobrać. Zawiera dużą liczbę języków, oraz po tapnięcu na słowo potrafi je przeczytać w obcym języku. Nie działa to perfekcyjnie, ale sprawdza się.

Link do Play Store

qrcode (7)

8.Wikipedia

Oficjalna aplikacja ułatwia korzystanie z serwisu na smartfonie. Spełnia swoje zadanie, po prostu jest poprawna, nic nadzwyczajnego.

Link do Google Play

qrcode (8)

Pewnie zastanawiacie się dlaczego tak opisuje tą synchronizację aplikacji i działanie w chmurze. To już wiecie o czym może być jeden z najbliższych wpisów. 😉

A wy z jakich aplikacji korzystacie w szkole? Piszcie w komentarzach.

Android Aplikacje Poradniki Programy