Przeźroczysty wyświetlacz Samsunga – To nie Science Fiction!

Przeźroczysty wyświetlacz Samsunga

Targi IFA w Berlinie to jedna z najciekawszych imprez technologicznych w kalendarzu. Dzisiaj mamy środek imprezy i ciekawy wynalazek, który wkrótce może zamienić filmy Science Fiction w naszą codzienność. Mowa tu o ciekawym monitorze Samsunga, a mianowicie ?Gablocie?, która poza tym, że wyświetla obraz wyróżnia się ciekawą cechą. Mianowicie nowy wynalazek koreańskiego producenta to rzeczywiście gablota, ale z przeźroczystym ekranem. Znajome? Pewnie i to z większości superprodukcji o przyszłej technologii.

Pojawia się jednak pytanie, jak to wpłynie na rozwój technologii wyświetlania obrazu. Z jednej strony mamy ciekawostkę technologiczną, a z drugiej produkt, który z oczywistych przyczyn będzie oferował gorszą jakość obrazu. Oczywiście na razie mowa tu wyłącznie o gablotach wystawowych, w przypadku których takie rozwiązanie z pewnością jest bardzo interesujące, ale co stanie się jeśli komuś wysoko postawionemu umyśli się, aby produkować przeźroczyste telewizory? Niestety może okazać się, że dostaniemy produkt gorszy w myśl zasady “klient nie wie czego chcemy, więc sprzedajmy mu to co chcemy sprzedać”.

Przeźroczysty wyświetlacz Samsunga

Na razie to jednak gdybania i nie wiadomo czy ta technologia się rozwinie. W każdym razie fajnie zobaczyć czasem nowinkę, którą dotychczas widywaliśmy w filmach. Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej, odsyłam do informacji prasowej Samsunga 😉

Aktualności Elektronika Hardware