Prowadzisz biznes oparty o usługi? Sprawdź, do czego przyda Ci się pieczątka

Pomimo przeniesienia wielu spraw do sieci, dokumenty w formie drukowanej wciąż pozostają ważną częścią biznesu. Zobacz, w czym może Ci pomóc datownik – czyli pieczątka z datą, przeznaczona do zadań specjalnych.

Dlaczego warto mieć firmową pieczątkę?

Dlaczego warto mieć firmową pieczątkę?

Firmowa pieczątka, zwłaszcza datownik, stanowi świetny element do autoryzacji dokumentów, które przewijają się przez biuro. Są proste w użytkowaniu, wielorazowe i uniwersalne. Bardzo łatwo je stosować. Kompaktowe rozmiary sprawiają, że pieczątki Gdańsk można zabrać ze sobą wszędzie – do domu (by dokończyć wypełnianie dokumentów w ciszy i spokoju) czy do kontrahenta (aby móc podpisać umowę także będąc w terenie, poza biurem).

Datownik – czym jest i kiedy bywa pomocny?

W miejscach pracy, w których każdego dnia trzeba zarządzać niezliczoną liczbą dokumentów, automatyzacja ciągle powtarzających się czynności pozwala zaoszczędzić czas i energię. Wykorzystując datownik, można skrócić godziny poświęcone na podpisywanie umów, raportów i faktur. Datowniki stosuje się również w ośrodkach zdrowia – szpitalach, przychodniach i klinikach medycyny estetycznej. W kocu każda recepta czy skierowanie na badania wymaga podpisu lekarza wraz z pieczątką oraz datą wystawienia dokumentu. Datowniki, które można zamówić na stronie internetowej https://pieczatki-online.eu/wzory-odbic-pieczatek,datowniki-i-numeratory bardzo w tym pomagają.

Niezastąpiony w urzędach i instytucjach państwowych

Pieczątka-datownik usprawnia i przyspiesza czas poświęcony na oznaczanie dokumentów datą wpłynięcia do placówki. Zmniejsza również ryzyko popełnienia błędów i konieczności nanoszenia poprawek.

Pomocny we własnej firmie

Dzięki datownikowi możesz zautomatyzować te czynności, które nie wymagają od Ciebie kreatywności. Wystawianie daty na dokumencie, fakturze czy umowie, stanowi czynność rutynową, dlatego skorzystaj z narzędzia, które pozwoli Ci przyspieszyć ten proces. Pamiętaj: czas to pieniądz – zwłaszcza gdy pracujesz na swoim. Odzyskaną w ten sposób godzinę poświęć na pielęgnowanie relacji z bliskimi czy na poszukiwanie nowych kontrahentów.

Datownik z tekstem – czym jest i kiedy warto po niego sięgnąć?

Pieczątka z tekstem ułatwia autoryzację dokumentów pod kątem ich statusu. Od razu je definiuje. Spośród najpopularniejszych datowników pojawiają się te z następującymi tekstami: „Wpłynęło”, „Zatwierdzono” czy „Zgodne z oryginałem”. Tego typu element sprawdza się także w hurtowniach i sklepach internetowych odbierających towar. Pieczątka z tekstem wykorzystuje się również w branży usługowej, między innymi w profesjonalnych warsztatach samochodowych.

Numerator – czym jest i jakie ma zastosowanie?

Numeratory są powszechnie wykorzystywane w ośrodkach kultury, teatrach, kinach i instytucjach, które muszą mieć przypisane indywidualne numery identyfikacyjne. Sprawdzają się również w zakładach produkcyjnych, w których wytwarza się produkty wymagające nadania im unikalnych numerów seryjnych, takich jak produkcja instrumentów muzycznych, przedmiotów kolekcjonerskich czy designerskich mebli. Tego typu pieczątki znacząco wpływają na przyspieszenie pracy i na lepszą organizację wewnątrz zakładu.

Aktualności Poradniki