Promocja marki w internecie – od czego zacząć?

Chcesz pozyskać nowych klientów? Wiemy, gdzie możesz ich znaleźć – w internecie! Dowiedz się, jak zacząć promocję swojej marki w sieci!

Jak i po co promować markę w internecie?

Promocja marki w internecie jest ważna, bo poszerzamy zasięg zdobywania potencjalnych klientów. Budujemy świadomość marki, lojalność odbiorców – a tym samym zwiększamy sprzedaż. Czas najwyższy, abyś i Ty zaczął działać w sieci!

Pozycjonowania i reklamy w wyszukiwarkach

Aby wygenerować ruch na stronie www – a poprzez to zwiększyć sprzedaż – warto postawić na reklamy w wyszukiwarkach, zwłaszcza w wyszukiwarce Google. Jest to naturalna odpowiedź na potrzeby klientów. Ci wpisują zapytanie, Twoja strona pojawia się jako odpowiedź. To takie proste!

Oprócz reklam w wynikach wyszukiwarek pojawiają się też organiczne wyniki. Im lepiej zoptymalizowana strona, tym wyższe naturalne miejsce na liście wyszukiwań! Pozycjonowanie witryny to długi proces, lecz bardzo opłacalny. Działania zacznij od określenia fraz kluczowych, ważnych dla Twojego biznesu i nasyć tymi słowami wszelkie teksty na stronie www.

Kampanie email marketingowe

Na ruch na stronie możesz wpływać również poprzez kampanie mailingowe. Wysyłając regularne newslettery przywiązujesz do siebie klienta, budujesz jego lojalność. Maile są genialnym narzędziem do kontaktu i przekazania komunikatu, ponieważ po trafieniu na skrzynkę… czekają. Odbiorca może odczytać wiadomość w dowolnym momencie, gdy ma czas. Może też do niej wrócić, jeśli będzie tego potrzebował!

Działalność w mediach społecznościowych

Wszystkie te działania warto dopełnić ciągłą obecnością w mediach społecznościowych. Warto pamiętać, że jest to głównie miejsce budowania relacji, a nie samej sprzedaży – chociaż i to coraz bardziej się zmienia. Dlatego skup się na tym, by pomagać swoim potencjalnym klientom, odpowiadać na ich problemy i pytania. Dostarczaj im regularnie wartościowy kontent, zaprzyjaźnij się z nimi i poznaj ich jak najlepiej. Dzięki temu Twoje reklamy będą dopasowane do grupy docelowej i będą przynosiły dużo lepsze efekty!

Co jednak w tym wszystkim jest najważniejsze, to aby wszystkie działania były spójne i wzajemnie się wspierały – w ten sposób osiągniesz sukces w promocji internetowej!

Aktualności Poradniki