Programista 4/2012 – recenzja

Pokazał się nowy numer magazynu “Programista” – a w nim nowe artykuły. Znajdziemy w nich ciekawe wskazówki, przydatne dla ludzi zainteresowanych tematyką IT – w tym programistów. Zapraszam do przeczytania recenzji nowego magazynu “Programista”.

W nowym numerze magazynu “Programista” znalazło się kilka artykułów, które przeciągnęły moją szczególną uwagę. I to na nich się skupię.

Pierwszym z nich był artykuł o tytule “Własny bot na GG” . Platforma GG BotAPI pozwala na bardzo łatwe stworzenie własnego bota, np. takiego jak Infobot dostępny pod numerem GG:100. Infobot jest przykładem bota informacyjnego, ale boty mogą pełnić również inne funkcje. W artykule opisano, jak stworzyć bota czatowego, który będzie mógł służyć do komunikacji wśród grupy współpracowników.

Następny artykuł z którym warto się zapoznać, zatytułowany jest “Visual Studio 2012 – rewolucja czy ewolucja ?”. Po jego przeczytaniu będziemy wiedzieć jakie funkcje oferuje najnowsza wersja IDE.

Ostatnim artykułem, który mnie zainteresował jest “Łączenie C++ i Pythona przy pomocy boost_python” . Opisano w nim komunikację pomiędzy modułami tej samej aplikacji,
utworzonymi w różnych tych językach. Efekt zrealizowano dzięki bibliotece boost_python.

W magazynie zawartych jest dużo więcej innych tematów ale tylko powyższe przykuły moją uwagę. Myślę że były one najbardziej praktyczne.

Uważam jednak, że pozostałem artykuły również znajdą swoich czytelników. Polecam.

Poradniki Programowanie