Premiera SimCity w wersji dla komputerów Mac

Electronic Arts ogłosiło dziś, że 11 czerwca SimCity ukaże się w wersji Mac, wyłącznie w postaci cyfrowej do pobrania z Origin? i innych sklepów internetowych. Niezależnie od kupionej wersji każdy nabywca SimCity będzie mógł grać zarówno na komputerze PC, jak i Mac, zarządzając swoimi miastami z poziomu obu platform. Gracze, którzy posiadają już wersję PC w postaci cyfrowej lub fizycznej, uzyskają możliwość bezpłatnego pobrania wersji Mac z Origin 11 czerwca.

 

– SimCity w wersji Mac ukaże się 11 czerwca. W ramach jednego zakupu każdy otrzyma wersje na obie platformy: PC i Mac. Wystarczy kupić jeden egzemplarz SimCity, aby grać na tych samych serwerach co wszyscy, niezależnie od używanej wersji – mówi Lucy Bradshaw, starsza wiceprezes i dyrektor generalna należącego do EA studia Maxis. – Nie chcieliśmy iść na żadne kompromisy, dlatego postanowiliśmy przygotować wersję natywną dla platformy Mac, zoptymalizowaną pod kątem sprzętowym i systemowym.

 

SimCity to jeden z najpopularniejszych symulatorów budowy miasta, który od momentu premiery swojej najnowszej części w wersji PC trafił do 1.3 mln konsumentów na całym świecie. Nowe SimCity to najbardziej wciągająca i spersonalizowana odsłona w historii serii, dająca graczom pełną kontrolę nad tworzonymi miastami, od budowy po zrównanie z ziemią. W pracach nad grą brali udział twórcy pierwszych części SimCity sprzed lat. Wersja Mac jest natywna dla systemu OSX, a oprogramowanie renderujące zostało napisane od nowa pod kątem OpenGL, z myślą o jak najlepszej wydajności na platformie Mac. Dzięki usłudze Origin wersje Mac i PC są kompatybilne między sobą i gracze korzystający z obu platform mogą grać wspólnie na tych samych serwerach. Jedno konto Origin powiązane jest z obiema wersjami, dzięki czemu można kontynuować budowę miast, zaliczać osiągnięcia i gromadzić punkty do rankingów, grając naprzemiennie na obu platformach.

 

Gra dostępna jest obecnie w wersji PC, a 11 czerwca ukaże się wersja Mac. Więcej informacji o SimCity można znaleźć pod adresem www.simcity.com.

Aktualności Gry