Podsumowanie Ovi Sklepu Nokii

Rok 2010 był okresem dynamicznego rozwoju rynku aplikacji mobilnych na całym świecie, co potwierdzają także dane firmy Nokia. W Ovi Sklepie oferującym gry, aplikacje, multimedia i wiele innych treści mobilnych odnotowano ponad 3,5 miliona pobrań dziennie. Świetne wyniki odnotowuje Europa, w której już 48 deweloperów uzyskało ponad milion pobrań. Polska znajduje się w pierwszej dziesiątce w Europie pod względem ilości pobrań, obok takich krajów jak Włochy, Turcja, Niemcy czy Wielka Brytania.

W 2010 roku w Europie największą popularnością cieszyły się następujące bezpłatne treści:

1. Skype
2. High Speed 3D Free
3. The Flashlight
4. ZumZum
5. The Black
6. Bright Light Symbian
7. eBuddy S60 Signed Free 1.5.0
8. YouTube na urządzenia z systemem S60 5-edycja
9. Level Symbian
10. Earth (Pizero)

?Wzrost zainteresowania aplikacjami związany jest m.in. z ciągłym powiększaniem ich oferty w Ovi Sklepie. Jest on także efektem podejmowanych przez firmę Nokia działań, takich jak udostępnienie nowego zestawu programistycznego Qt SDK. Zastosowane w nim zmiany przyspieszyły i usprawniły tworzenie aplikacji, co potwierdza nie tylko rosnąca ich liczba, ale i liczba pobrań samego zestawu? ? mówi Piotr Bubak, Dyrektor Marketingu Nokia Poland.

?Jeśli chodzi o rynek polski, to prócz coraz szerszej współpracy z programistami prowadzimy również działania edukacyjne, takie jak warsztaty z tworzenia aplikacji w środowisku programistycznym Qt SDK, których II edycja odbędzie się 9 lutego br. w auli Polsko-Japońskiej Wyższej Szkoły Technik Komputerowych w Warszawie? – dodaje Piotr Bubak.

Internet Systemy telekomunikacja