Pierwszy telefon z obsługą GLONASS

Firma Qualcomm Incorporated poinformowała o dostępności produktu obsługującego rosyjski system satelitarny GLONASS oraz jego unikalnej możliwości jednoczesnego korzystania z sieci GPS i GLONASS, co przełoży się na wyniki lokalizacji.

Dodatkowe sygnały odbierane z rozszerzonej sieci satelitów zapewniają bardziej precyzyjne informacje o lokalizacji, co będzie mogło być wykorzystywane w wielu aplikacjach i usługach. Pierwszy telefon obsługujący system GLONASS to urządzenie MTS 945 firmy ZTE z chipsetem Qualcomm Snapdragon MSM7x30?. Obsługa obydwu sieci satelitarnych jest dostępna dzięki zastosowaniu Qualcomm Snapdragon MSM7x30 i odpowiedniego oprogramowania. Rozwiązanie to będzie dostępne również w kolejnych wybranych modelach wyposażonych w rozwiązania Snapdragon i funkcje GPS obsługiwane przez technologie firmy Qualcomm.

?ZTE to pierwsza firma prezentująca smartfon wyposażony w obsługę obu systemów satelitarnych – GPS i GLONASS. Przełoży się to na pełne wykorzystanie funkcji nawigacji, zintegrowanych w chipsecie Snapdragon MSM7x30 i specjalnym oprogramowaniu?, mówi Raj Talluri, wiceprezes ds. zarządzania produktami w Qualcomm. ?Obsługa obydwu systemów pozycjonowania pozwala użytkownikom najnowszych telefonów ZTE na odbieranie sygnałów nawet z 55 różnych satelitów i wykorzystywanie tych danych do obliczania położenia w aplikacjach nawigacyjnych i podobnych. Takie rozwiązanie zapewnia bardziej dokładne określanie położenia w dowolnym miejscu na świecie, zwłaszcza w trudnych warunkach miejskich, w ciasnych ulicach, w pobliżu wysokich budynków ? wszędzie tam gdzie dokładność bywa problematyczna?.

?System satelitarny GLONASS zapewnia dużą dokładność i częstą aktualizację podczas ustalania lokalizacji?, mówi Sergey Boyev, wiceprezes Sistema. ?Jesteśmy dumni ze współpracy z Qualcomm, ZTE i MTS oraz z możliwości opracowania pierwszego urządzenia obsługującego system GLONASS dostępnego na rosyjskim rynku. Z niecierpliwością oczekujemy kolejnych urządzeń obsługujących system GLONASS.?

?Zgodnie z naszymi szacunkami rynek urządzeń z systemem GLONASS będzie bardzo dynamicznie rósł?, mówi wiceprezes MTS i dyrektor sprzedaży Mikhail Gerchuk. ?Obsługa rosyjskiego systemu nawigacji satelitarnej gwarantuje użytkownikom większą dokładność i niezawodność. Z przyjemnością oferujemy pierwsze na rynku urządzenie obsługujące system GLONASS dzięki chipsetowi Qualcomm?.
Dodatkowe informacje na temat technologii mobilnej lokalizacji Qualcomm: http://www.qualcomm.com/products_services/mobile_content_services/location/gpsone.html

Aktualności Elektronika Sprzęt satelitarny telekomunikacja