Okiełznać smoka. Jak radzić sobie z Internetem ?

Chcesz kupić telefon, sukienkę, klocki hamulcowe, ekspres do kawy ? od czego zaczynasz? Wpisujesz w wyszukiwarkę interesującą Cię frazę, klikasz enter i … spędzasz w sieci ponad dwie godziny, przeglądając oferty księgarń, salonów kosmetycznych lub producentów żywności ekologicznej.

Internetowy chaos nas pochłania ? człowiek przychodzi po jedną informację, wychodzi z bólem głowy i mnóstwem wiadomości na całkiem inny temat. Przeładowanie treścią sprawia, że jesteśmy znużeni i tracimy ochotę na kino czy wyjście z przyjaciółmi, bo zmęczyła nas dwugodzinna sesja przed laptopem w poszukiwaniu najtańszej opcji wymiany opon.

Są jednak narzędzia, które pozwalają tego uniknąć. Wystarczy trochę samodyscypliny i podstawowa znajomość praw rządzących siecią.

Po pierwsze, dobrze jest skupiać się na jednym celu. Z psychologicznego punktu widzenia założenie, że ?poprzeglądam oferty mieszkań do wynajęcia, a może przy okazji znajdę wycieczkę last minute? nie zapowiada dobrych wyników. Nasz umysł może efektywnie pracować nad równoległymi zadaniami, jeżeli połączone są one wątkiem przyczynowo-skutkowym. Jednoczesna praca nad dwoma niezwiązanymi ze sobą zadaniami zakończy się raczej niepowodzeniem.

Po drugie, warto jest nauczyć się korzystać z narzędzi, które daje Internet. Sieć jest przeładowana treścią, ale z drugiej strony, dla wnikliwych oferuje narzędzia pozwalające ogarnąć ten chaos. Jeżeli szukasz informacji, opinii, najlepiej zajrzeć na forum lub grupę tematyczną na Facebook?u. W porównywaniu cen pomocne są takie portale jak ceneo.pl czy skąpiec.pl. Jeżeli chcesz gdzieś polecieć za nieduże pieniądze, to dobrą opcją na rozpoczęcie poszukiwań jest wyszukiwarka tanich lotów flipo.pl. Taką operację można wykonać dla niemal każdego produktu. Narzędzia tego typu są szczególnie cenne, jeżeli mamy do czynienia z całkowicie obcą nam branżą: bankowością (pomoc oferują portale tj. bankier.pl, kontomierz.pl), komputerami czy ubezpieczeniami. Na temat komputerów dowiemy się dużo dzięki serwisowi chip.pl, a w wyborze ubezpieczenia może pomóc wyszukiwarka ubezpieczeń top3.pl.

 

info_top3

Żródło: http://top3.pl

Aktualności Internet