Oczyszczacz powietrza – nowa broń w walce ze smogiem

Czy wiesz, że jakość powietrza wywiera niebagatelny wpływ na nasze zdrowie? W jaki sposób zadbać o jakość powietrza i czym grozi życie w otoczeniu zbyt dużego natężeniu smogu?

Oczyszczacz powietrza

Stan powietrza w Polsce

Nie od dziś wiadomo, iż smog stanowi spore zagrożenie dla ludzkiego zdrowia. W jego składzie znajdziemy bowiem liczne szkodliwe związki chemiczne, w tym między innymi tlenek azotu czy też tlenki siarki. Niestety, nie ma przesady w stwierdzeniu, iż Polska jest najbardziej zanieczyszczonym – pod względem normy natężenia pyłów – krajem w Europie. Warto dodać, iż najwyższy poziom wspomnianych substancji odnotowywany jest w miastach takich jak Warszawa, Kraków, Łódź, Kielce czy też Wrocław.

Czy oczyszczacz powietrza jest niezbędny?

Jeśli tylko dbasz o swoje zdrowie i piękny wygląd, to oczyszczacz powietrza jest urządzeniem, które powinno zagościć w twoim domu na stałe. Dlaczego? No cóż, w praktyce wywiera on niezwykle korzystny wpływ na funkcjonowanie organizmu ludzkiego.

Wśród zalet użytkowania opisywanego sprzętu warto wymienić między innymi:

– Usunięcie alergenów różnego pochodzenia w tym pleśni, kurzu. Warto dodać, iż opisaną zaletę docenią zwłaszcza osoby cierpiące z powodu alergii

– Zatrzymanie PM2.5 oraz PM10 czyli pyłów zawieszonych będących mieszaniną substancji organicznych i nieorganicznych

– Neutralizacja zapachów, wirusów oraz bakterii. Dzięki temu ograniczona zostaje ilość chorób, na które mogą zapadać domownicy

– Piękniejsza skóra. Jak się okazuje to właśnie jakość powietrza wywiera ogromny wpływ na stan naszej skóry

– Zdrowsza mama i dziecko. O czyste powietrze powinny zadbać zwłaszcza kobiety ciężarne oraz mamy.

– Spokojny sen. Odpowiedni poziom wilgotności powietrza zapewnia spokojny sen, a tym samym pozwala uniknąć porannego uczucia zatkania nosa czy też wysuszonych śluzówek

Technologia Sharp Plasmacluster uzdatnia powietrze, a także usuwa wirusy, bakterie, patogeny. Jak działa Sharp Plasmacluster?

Kluczowym elementem jonizacji jest tzw. efekt Lenarda. Na czym polega? Otóż jony dodatnie rozrywają wodę na cząsteczki. Mniejsze z nich zostają naładowane ujemnie. Oddalają się one tworząc tym samym przestrzeń ładunku ujemnego. Mimo sporego rozmiaru posiadają mały ładunek, a więc również mało energii. Ich przemieszczenie wynika z ruchu powietrza, nie zaś oddziaływania elektrostatycznego. Właśnie dlatego jony ciężkie stosunkowo długo utrzymują się w powietrzu. Z kolei jony ujemne przywierają do powierzchni wirusów czy grzybów w celu pozyskania atomu wodoru niezbędnego do ponownego stworzenia H2O. Po uzyskaniu takowego wspomniane wirusy czy też grzyby ulegają rozpadowi i giną. Właśnie temu możemy oddychać czystym powietrzem wytworzonym przez jonizator Sharp KC-D60EU-W.

Świetnie sprawdzi się w biurze

Oczyszczacz powietrza jest urządzeniem, które idealnie sprawdzi się nie tylko w domu, ale również w przestrzeni biurowej. Dlaczego? Ponieważ niska jakość powietrza wywiera negatywny wpływ na cały proces pracy. Spowalnia ona zarówno szybkość reakcji, jak i podejmowania decyzji, co z kolei ma kluczowy wpływ na rozstrzygnięcie sytuacji kryzysowych. Ponadto przyczynia się ona do spadku produktywności, a także powoduje problemy zdrowotne pracowników oraz – co za tym idzie – ogólny, roczny wzrost kosztów pracy.

Oczyszczacz powietrza na smog

Oczyszczacz powietrza Sharp KC-D60EU-W to urządzenie, które z powodzeniem usunie chorobotwórcze patogeny, bakterie oraz pleśń. Wszystko za sprawą dodatnio i ujemnie naładowanych jonów. Efektem jego zastosowania jest więc świeże i rześkie powietrze. Sharp KC-D60EUW to najmocniejszy przedstawiciel nowej linii oczyszczaczy marki Sharp. Został zaprojektowany tak, aby można było go stosować na powierzchniach do 48 m2. Nowa linia to wyższa jakość wykonania i większy komfort użytkowania. Producent dużo ciekawy udogodnień. Na tej liśćie znalazł się Timer, który pozwoli zaporogramować moment włączenia i wyłączenia urządzenia, automatycznie zamykane i otwierane żaluzje powietrzne, które zabezpieczają urządzenie po jego wyłączeniu. Jednak najbardziej zauważalny dla użytkownika jest design oczyszczacza, który przybrał wygląd urządzenia premium. Oczyszczacz jest wyższy i leżejszy dzięki czemu łatwiejsze jest jego relokowanie.

Aktualności Hardware