Nowy tablet i smartfon od Archos

W ofercie Archos znalazł się nowy model smartfona ? ARCHOS 50b Platinum.  Zaprezentowany zostanie on podczas targów IFA 2014. Bazuje on na 4-rdzeniowym procesorze i wyposażony jest w 5-calowy wyświetlacz IPS o rozdzielczości HD. System operacyjny 50b Platinum uaktualniony został do wersji Android KitKat. Dodatkowo smartfon obsługuje dwie karty SIM i aparat 8MP z autofokusem z tyłu urządzenia i 2MP z przodu z wbudowaną lampą błyskową. Przechowywanie danych i plików multimedialnych umożliwia wbudowana karta microSD o pojemności 8GB. Tylna obudowa 50b Platinum dostępna jest w trzech wariantach kolorystycznych.

Firma ARCHOS zapowiada również wprowadzenie smartfona 45c Platinum – mniejszej wersji modelu 50b Platinum. Oba modele dostępne będą w sprzedaży od września w sugerowanej cenie detalicznej: 50b Platinum – 539 zł, 45c Platinum – 449 zł.

Do oferty dołączy także tablet ARCHOS 101 Oxygen. Pracuje on pod kontrolą czterordzeniowego procesora ARM Cortex ? A17 i oferuje 1,5 GB RAM oraz 16 GB pamięci wewnętrznej. Urządzenie wyposażone zostało w ekran o rozdzielczości Full HD.  Dodatkowo tablet charakteryzuje cienka obudowa i niewielka waga, dzięki czemu może być przenoszony w plecaku, jak i torebce.

ARCHOS 101 Oxygen dostępny będzie w sprzedaży od października w sugerowanej cenie detalicznej 909 zł.

Aktualności Smartfony Tablety