Nowy system nadzoru AirLive

Firma AirLive przedstawiła nowe koncepcje scenariusza kontroli dostępu połączonego z systemem nadzoru. Cały system polega na tworzeniu video logów dla każdego dostępu przez ochronę dla całej instalacji w jednym rozwiązaniu. Rozwiązanie zostało przedstawione podczas Targów Intersec w Dubaju.

Pojedynczy scenariusz kontroli dostępu

system nadzoru airlive

W tym scenariuszu to prawidłowej instalacji systemu kontroli wymagane jest jedno wejście oraz jedna kamera IP. To rozwiązanie charakteryzuje się niskimi kosztami wdrożenia oraz darmowym oprogramowaniem. Do prawidłowo zaprojektowanego systemu należy wykorzystać kamery z cyfrowymi złączami wejścia/wyjścia (DI/DO). Pozwalają one na kontrolę takich urządzeń jak alarmy, automatyczne drzwi itp. poprzez dołączone darmowe oprogramowanie. Scenariusz szczególnie polecany dla miejsc zamkniętych, izolowanych, gdzie dostęp ma wąska grupa osób.

Wielopoziomowe rozwiązanie kontroli dostępu i system nadzoru

system nadzoru airlive

Przedstawiony powyżej system kontroli oraz nadzoru polecany jest szczególnie polecany dla dużych przedsiębiorstw, gdzie do danego sektora ma dostęp wiele osób. Cała instalacja oparta jest o wysokiej klasy kamery IP oraz o profesjonalne oprogramowanie do nadzoru. Do prawidłowo zaprojektowanego systemu należy wykorzystać kamery z cyfrowymi złączami wejścia/wyjścia (DI/DO). Pozwalają one na kontrolę takich urządzeń jak alarmy, automatyczne drzwi itp. poprzez oprogramowanie. System ten jest centralnie sterowany, dzięki niemu można nadzorować zarówno pracowników jak i ich pracę. System pozwala na identyfikację dostępu nieautoryzowanych osób a logi wideo pozwalają odtworzyć zaistniałe zdarzenia.

Aktualności Bezpieczeństwo Internet