Nowe telefony z serii Nokia Asha Touch

Nokia zaprezentowała urządzenia mobilne Asha Touch w nowych cenach. Nowe modele to Nokia Asha 305, Nokia Asha 306 i Nokia Asha 311. Jest to poszerzenie rodziny Asha, która na rynku pojawiła się w październiku 2011 roku.

Najnowsze telefony stworzono, aby zapewnić bogactwo funkcji porównywalne ze smartfonami użytkownikom, którzy chcą uniknąć nadmiernych kosztów związanych z korzystaniem z transmisji danych oraz chcą cieszyć się długą żywotnością baterii. Nokia Asha 305, Asha 306 i Asha 311 udostępniają nowy, całkowicie zmodyfikowany dotykowy interfejs użytkownika, łącząc sprawdzoną, charakterystyczną dla marki Nokia łatwość obsługi z nowościami konstrukcyjnymi opracowanymi specjalnie dla tych modeli.

 

Nokia Asha 311 to działające szybko urządzenie 3,5G z pojemnościowym ekranem dotykowym i procesorem 1 GHz, które zapewnia komfort korzystania z internetu. Z kolei Nokia Asha 305 to  telefon z obsługą dwóch kart SIM i funkcją Easy Swap, pozwalajacą na łatwą wymianę karty SIM bez potrzeby restartu telefonu. Jej siostrzany model Nokia Asha 306, korzystający z jednej karty SIM, jest jak dotąd najbardziej przystępnym cenowo telefonem marki Nokia posiadającym Wi-Fi.

 Nowe urządzenia korzystają z Nokia Browser 2.0. Niedawno wprowadzona aktualizacja przeglądarki przy użyciu technologii chmury firmy Nokia zmniejsza transmisję danych nawet o 90%, umożliwiając szybszy i tańszy dostęp do internetu. Strony internetowe ładują się nawet trzykrotnie szybciej niż w urządzeniach nie posiadających wyżej wspomnianej technologii.

 Użytkownik może łatwo utrzymywać kontakt ze znajomymi i krewnymi, a także udostępniać pliki i łącza za pośrednictwem serwisów społecznościowych. Ponadto menedżer zawarty w przeglądarce Nokia ułatwia zarządzanie pobieranymi materiałami, zapisując muzykę, filmy lub zdjęcia na karcie pamięci podczas przeglądania stron internetowych.

Rodzina Asha cieszy się dużym wsparciem ze strony twórców aplikacji i użytkowników. Sklep Nokia niedawno przekroczył próg 5 miliardów pobrań. Od stycznia do kwietnia 42% wszystkich materiałów pobranych ze Sklepu Nokia trafiło na telefony Asha i inne urządzenia z ekosystemu Java. Zaledwie rok temu wskaźnik ten wynosił 10%. Obecnie 410 twórców aplikacji na urządzenia Nokia może pochwalić się aplikacjami, które osiągnęły ponad milion pobrań. Firmy India Games i Pico Brothers niedawno przekroczyły 100 milionów.

 Nokia Asha 305, Asha 306 i Asha 311 nie tylko ułatwiają dostęp do serwisów społecznościowych, są również stworzone do rozrywki. Jako wyjątkowy prezent wszyscy użytkownicy otrzymają możliwość bezpłatnego* pobrania 40 gier firmy EA i zachowania ich na zawsze. Są to gry akcji, zręcznościowe i sportowe, a wśród nich takie tytuły jak Tetris, Bejeweled, Need for Speed: The Run i Fifa 2012. Ponadto w telefonie Nokia Asha 311 zainstalowanych jest 15 poziomów gry Angry Birds, która znakomicie obrazuje możliwości ekranu dotykowego i procesora 1 GHz.

 

 

Aktualności Smartfony