Nowe tablety Acer Iconia

Firma Acer  prezentuje nowe tablety z systemem Android oraz Windows. Są to Iconia Tab 8 W t- 8-calowy tablet z systemem Windows 8.1(z Bing) przeznaczony do pracy i zabaw, Iconia Tab 10 wyposażony w 10-calową matrycę Full HD, technologie Zero Air Gap i IPS oraz dźwięk kinowy Dolby? oraz Iconia One – model z 8-calową matrycą, szybszym procesorem i systemem Android 4.4 .
Acer Iconia Tab 8 W to 8-calowy tablet wyposażony w najnowszy system Windows 8.1 z Bing oraz darmową roczną subskrypcję pakietu MS Office 365° Personal umożliwiającą pełny dostęp do aplikacji Word, Excel, PowerPoint, OneNote i Outlook. Posiada smukłą budowę (9,75mm) oraz niewielką wagę (370g). Matryca 1280×800 HD wyposażona jest w wąską ramkę o grubości 7mm oraz technologię IPS, która umożliwia szeroki kąt widzenia i zapewnia doskonałe odwzorowanie kolorów.

iconia_8_w

Dzięki czterordzeniowemu procesorowi Intel? Atom Z3735G, Iconia Tab 8 W charakteryzuje się szybkim czasem reakcji i umożliwia wykonywanie wielu zadań równocześnie, w tym płynne odtwarzanie filmów, przeglądanie stron internetowych i korzystanie z gier. Tablet jest wyposażony w wejście Micro USB ułatwiające ładowanie go w czasie podróży oraz podwójne stereofoniczne głośniki dające efekt otaczania dźwiękiem. Dwie kamery pozwalają użytkownikom korzystanie z aplikacji Skype podczas fotografowania. Wejście na kartę microSD w Iconia Tab 8 W pozwala na powiększenie pamięci, a bateria wystarcza na 8 godzin pracy.

Acer Iconia Tab 10 został stworzony do rozrywki: jest wyposażony w dużą, 10,1-calową matrycę o rozdzielczości Full HD(1). Dzięki technologiom Zero Air Gap i IPS, Iconia Tab 10 doskonale odwzorowuje szczegóły, a kontrast i ostrość są równie dobre przy różnych kątach patrzenia, również w pełnym słońcu. Acer Iconia Tab 10 wyposażony jest też w technologię Anti-Fingerprint Coating zabezpieczającą ekran przed odciskami palców. Ekran chroni najnowsza generacja szkła Corning Gorilla Glass o zwiększonej odporności na uszkodzenia i zarysowania.

Iconia Tab 10 posiada wiele funkcji zaprojektowanych z myślą o multimediach. Dwa wbudowane głośniki zapewniają realistyczny dźwięk stereo. Ponadto funkcja Dolby Digital Plus konwertuje dwukanałowy dźwięk stereo na 5.1 kanałowy z efektem otaczania dźwiękiem, a także poprawia słyszalność dialogów, redukuje hałasy w tle i zwiększa głośność wszystkich aplikacji. Iconia Tab 10 jest wyposażony również w złącze micro HDMI oraz funkcję Wireless Display, które umożliwiają wyświetlanie multimediów na dużym ekranie.

Acer Iconia Tab 10 wyposażony jest w system Android 4.4 KitKat i procesor MediaTek Quad Core?. Dostępny jest w kolorze czarnym i białym.

Acer rozszerza serię Iconia One o tablet z większym ekranem i szybszym procesorem. Iconia One 8 jest jeszcze szybszy dzięki procesorowi Intel? AtomTM Z3735G i występuje w 10 kolorach. Tablet ma zaledwie 8,5mm grubości i waży niespełna 340g, więc Iconia One 8 z łatwością zmieści się w niewielkiej torebce. Został z projektowany z myślą o podróżach, ale jest wystarczająco duży by zapewnić wygodę korzystania.

Iconia One 8 wprowadza dwa nowe gesty do aplikacji Acer Touch WakeApp, która umożliwia bezpośredni dostęp do ulubionych aplikacji przy wychodzeniu ze stanu czuwania: podwójne stuknięcie uruchamia ulubioną aplikację użytkownika, a dotknięcie krawędzi ekranu dwoma palcami wykrywa i automatycznie zmienia orientację.

8-calowa matryca tabletu o rozdzielczości 1280×800 gwarantuje wyraźny obraz. Ekran wyposażony jest w technologie Zero Air Gap i IPS zapewniające wysoki kontrast i ostrość przy różnych kątach patrzenia oraz w pełnym słońcu. Acer Iconia One 8 jest również wyposażony w technologię Anti-Fingerprint Coating.

Acer Iconia One 8 pracuje pod kontrolą systemu Android 4.4 KitKat i posiada procesor Intel? Quad Core?. Jest dostępny w kolorach Jade Green, Sunshine Yellow, Vivid Orange, Sky Blue, Essential White, Midnight Black, Fragrant Pink, Violet Purple, Mia Blue oraz Garnet Red.

W Polsce tablet Iconia Tab 8 W będzie dostępny od października 2014 w sugerowanej cenie detalicznej 699 PLN; Iconia Tab 10 będzie dostępny od października 2014 w cenie 999 PLN. Cena i dostępność Iconia One 8 nie została jeszcze ustalona.

Aktualności Tablety