Nokia prezentuje nowe smartfony

HMD Global oficjalnie zaprezentowało nowości produktowe, a także własną usługę roamingu danych. Nokia 8.3 5G to pierwszy prawdziwie globalny smartfon z technologią 5G, Nokia 5.3 przekracza granice designu, fotografii i jakości na swojej półce cenowej, Nokia 1.3 to jeszcze szybsze, bardziej bezpieczne i zaskakująco tanie urządzenie działające na Android 10 (Go), a Nokia 5310 jest propozycją dla fanów szerokiego portfolio telefonów klasycznych marki.

Nokia 5310
Nokia 5310

3 nowe smartfony i telefon klasyczny to nie wszystko. Dla uczczenia partnerstwa przy najnowszym filmie o przygodach Jamesa Bonda „Nie czas umierać”, Nokia przygotuje specjalną obudowę ochronną – 007 Kevlar Case będzie dostępny dla modeli Nokia 6.2 i Nokia 7.2.

Producent ogłosił też uruchomienie własnej, szybkiej usługi roamingu danych, która pozwoli użytkownikom być zawsze blisko funkcji, na których im zależy. HMD Global potwierdza też, że w drugim kwartale 2020 zadebiutuje na rynku brazylijskim.

Rozwój dzięki partnerstwom i 4 nowości produktowe

Jestem niesamowicie dumny, że możemy dziś zaprezentować tak wiele ważnych innowacji. Są one dowodem na to, że korzystanie ze smartfonów Nokia oznacza dla użytkowników coraz lepsze doświadczenia wraz z upływającym czasem. Rozpoczynamy dzisiaj nowy rozdział dla HMD Global za sprawą pierwszego, prawdziwie globalnego smartfona z technologią 5G. Jednocześnie prezentujemy światu usługę HMD Connect, która także stanowi krok naprzód w zakresie łączności – powiedział Florian Seiche, Chief Executive Officer HMD Global.

Z wielką dumą pracujemy z naszymi partnerami nad dostarczaniem unikalnych urządzeń. Cieszymy się, że możemy ogłosić dziś kilka nowości. Dzięki jednostce Qualcomm Snapdragon 765G stworzyliśmy pierwszy naprawdę ogólnoświatowy smartfon 5G, który powstawał z myślą o kosztach, użyteczności i długowieczności. Rozwiązania od Qucalcomm nie tylko pozwalają nam zawrzeć ponad 40 różnych częstotliwości radiowych w jednym module, ale Nokia 8.3 5G obsługuje też najszerszy zakres częstotliwości 5G w paśmie od 600 MHz aż do 3,8 GHzpodkreślił Juho Sarvikas, Chief Product Officer w HMD Global.

Wspólnie z Google przygotowaliśmy pierwszy smartfon działający na Android 10 w edycji Go i z aplikacją Camera Go. Nokia 1.3 będzie imponująco dostępna dla fanów z całego świata. Natomiast nowa Nokia 5.3 posiada potężny, poczwórny aparat, jest obsługiwana przez procesor Qualcomm Snapdragon 665 i znajduje się w zasięgu ręki jeszcze większej rzeszy fanów. Nie możemy też ignorować popularności naszych telefonów klasycznych, dlatego przywracamy muzyczną Nokia 5310, dzięki której nie ominie Was żaden dźwięk –dodał Sarvikas.

Nokia 8.3. 5G Pierwszy globalny smartfon 5G

Największe zainteresowanie dziennikarzy i fanów wzbudziła Nokia 8.3 5G, która została zaprojektowana, aby jak najdłużej i najkompletniej wspierać technologię 5G wdrażaną w różnych standardach przez operatorów na całym świecie.

Nokia 8.3
Nokia 8.3

Nokia 8.3 5G to pierwszy smartfon, korzystający z rozwiązania Qualcomm 5G RF Front end, co pozwala mu obsługiwać ponad 40 różnych częstotliwości. Czyni go to nie tylko urządzeniem kompletnym dziś, ale i przyszłościowym, gotowym na rozwój technologii 5G. Nokia 8.3 5G pozwoli użytkownikom z całego świata pobierać i wysyłać pliki z niedostępną do tej pory prędkości, dzięki czemu wzniesie mobilną rozrywkę na zupełnie nowy poziom.

Najnowszy model z serii „8” debiutuje z wydajnym, poczwórnym aparat z optyką sygnowaną przez ZEISS. Funkcja ZEISS Cinema pozwoli uchwycić rzeczywistość nawet w wyjątkowo słabym świetle, a system dźwięku OZO sprawi, że będziemy mogli go nagrywać i odtwarzać dokładnie w takiej formie, w jakiej był słyszany w rzeczywistości. Pierwszy smartfon Nokia 5G zachwyca skandynawskim designem z wykończeniem w kolorze granat polarny.

Z dumą wspieramy HMD Global w ogłoszeniu nowego smartfona 5G, jednego z pierwszych urządzeń bazujących na jednostce Qualcomm Snapdragon 765G. Rozwijamy tę platformę, aby technologia 5G była dostępna na całym świecie dla jak największej liczby użytkowników. Dzięki naszej współpracy, Nokia 8.3 5G jest idealnym połączeniem eleganckiego wzornictwa z możliwością całego dnia pracy na jednym ładowaniu baterii. Cieszymy się na myśl o tym, co Qualcomm i HMD Global wspólnie osiągną w erze 5Gpowiedział Cristiano Amon, prezes Qualcomm.

Nokia 5.3. Niedościgniona w swojej klasie

Kuszącą propozycją na średniej półce cenowej ma być zawierająca wiele nowości Nokia 5.3. Wśród jej wyróżników znalazły się poczwórny aparat, najnowszy procesor Qualcomm Snapdragon 665 i obietnica dwudniowej pracy na jednym ładowaniu baterii. Wspierany przez sztuczną inteligencję aparat pozwoli uchwycić idealne ujęcie bez znaczenia, gdzie i w jakim świetle przyszło nam z niego korzystać. Obiektywy szerokokątny i makro pomogą z bliskimi ujęciami oraz szerokimi panoramami. Duży ekran o przekątnej 6,55 cala to wygoda korzystania z urządzenia w każdych warunkach. Inne przewagi modelu to skandynawski design i Android 10, dający użytkownikom jeszcze szybszy – za sprawą dedykowanego przycisku – dostęp do usługi Google Assistant.

Nokia 5.3
Nokia 5.3

Nokia 1.3. Szybsza i bezpieczniejsza

Nowoczesna technologia i najnowszy system operacyjny Android 10 w „lekkiej” wersji „Go” to propozycja w cenie atrakcyjnej, jak nigdy dotąd. Nowością nie tylko w Nokia 1.3 są aplikacja „Camera Go” i wspierany przez sztuczną inteligencję moduł robienia zdjęć w słabym świetle. Inne nowinki to aplikacja „Gallery Go” i jasny, szeroki ekran HD+. Dzięki wsparciu najnowszej wersji systemu Android Go, Nokia 1.3 jest jeszcze szybsza, bardziej bezpieczna i oferuje możliwość korzystania z milionów aplikacja mobilnych. Smartfon będzie też gotowy do aktualizacji do Android 11, dzięki z czemu z czasem będzie stawał się coraz lepszy.

Nokia 1.3
Nokia 1.3

Muzyczna Nokia 5310

W hołdzie dla oryginalnej Nokia 5310 Xpress Music, powstało nowe urządzenia Nokia 5310, które posiada odtwarzacz MP3, radio FM i wydajne, podwójne przednie głośniki pozwalające cieszyć się ulubionymi utworami w podróży. Fani marki Nokia z pewnością docenią klasyczny design i działającą przez długi czas na jednym ładowaniu baterię.

Nie tylko urządzenia

Pośród nowości ogłoszonych przez producenta warto wymienić usługę roamingu danych – HMD Connect global data roaming. Wkraczając w nową kategorię, producent chce umożliwić ludziom z całego świata korzystanie z danych podczas dalekich podróży. Aplikacja HMD Connect pozwoli na łatwą kontrolę planu abonamentowego i zwiększenie pakietu danych w razie potrzeby. Usługa ruszy w wersji BETA za pośrednictwem HMDConnect.com, zapewniając bezproblemowy i bezpieczny roaming danych w ponad 120 krajach. Po rejestracji za pośrednictwem aplikacji użytkownik otrzyma kartę SIM na wskazany przez siebie adres i już będzie mógł cieszyć się wybranym pakietem danych. Rozwiązania technologiczne zostały zaprojektowane wraz z partnerem Greenwave Systems.

Nasza wspólna wizja z HMD Global umożliwia inteligentną i przystępną  łączność komórkową na całym świecie. Nasza platforma AXON GlobalNet oferuje bezpieczne i niedrogie połączenie z abonentami na całym świecie. Jesteśmy podekscytowani współpracą i czekamy na kolejne kroki w zakresie innowacji w przyszłościpodkreślił Martin Manniche, założyciel i CEO Greenwave Systems.

Będąc oficjalnym partnerem technologicznym najnowszego filmu o przygodach Jamesa Bonda „Nie czas umierać”, który wejdzie na ekrany kin w listopadzie, HMD Global przygotowało niespodziankę dla wszystkich fanów kultowej serii. Z tej okazji dla modeli Nokia 6.2 i 7.2 pojawi się obudowa ochronna 007 Kevlar Case. Gotowa na wielką przygodę i ultrawytrzymała, bo wykonana z materiału pięciokrotnie mocniejszego niż stal i wykorzystywanego do produkcji kamizelek kuloodpornych.

Dostępność i ceny:

  • Nokia 8.3 5G będzie dostępna w sprzedaży latem tego roku, w kolorze granat polarny, w wariancie pamięci 6/128GB, w rekomendowanej cenie 2899 złotych.
  • Nokia 5.3 będzie dostępna w sprzedaży w maju, w kolorach czarny satyna i zielony satyna, w wariancie pamięci 4/64GB i rekomendowanej cenie 949 złotych.
  • Nokia 1.3 wejdzie do sprzedaży na początku kwietnia, w kolorze czarnym, w rekomendowanej cenie 399 złotych.
  • Nokia 5310 będzie dostępna w kolorze czarno-czerwonym na początku kwietnia, w rekomendowanej cenie 199 złotych.
  • Usługa HMD Connect BETA zostaje uruchomiona globalnie za pośrednictwem HMDConnect.com i będzie dostępna od kwietnia.
  • Obudowa 007 Kevlar Case będzie dostępna dla modeli Nokia 7.2 i Nokia 6.2, pod koniec marca, w rekomendowanej cenie 99 złotych.

Aktualności Smartfony