Nokia N8 Telefonem Roku

nokiaNokia N8 zdobyła statuetkę Złotej Anteny w kategorii ?Telefon roku?, a Ovi Mapy z darmową nawigacją samochodową zwyciężyły w kategorii ?Usługa roku?. Wyróżnienia zostały przyznane w tegorocznej, trzynastej edycji konkursu prowadzonego przez kwartalnik Świat Telekomunikacji. Uroczysta gala wręczenia nagród odbyła się 23 marca w Radisson BLU w Warszawie.

Nagrody w konkursie ?Złote Anteny Świata Telekomunikacji? przyznawane są za osiągnięcia w dziedzinie telekomunikacji i mediów. Konkurs ma na celu uhonorowanie ludzi, którzy przyczynili się do rozwoju telekomunikacji w Polsce i w Europie, popularyzację najciekawszych produktów oraz rozwiązań w telekomunikacji, a w szczególności promocję polskiej myśli technicznej. W trzynastej edycji konkursu nagrody przyznane zostały za osiągnięcia w okresie od marca 2010 r. do początku roku 2011.

Nokia N8 została uhonorowana tytułem ?Telefon roku?. Ten innowacyjny smartfon oferuje szybki i łatwy dostęp do serwisów społecznościowych, usług on-line oraz multimediów. Urządzenie umożliwia oglądanie kanałów Web TV oraz projekcję filmów w jakości HD i z dźwiękiem Surround Dolby Digital Plus, co czyni z niego przenośne centrum rozrywki.

Ponadto Nokia otrzymała nagrodę w kategorii ?Usługa Roku? za udostępnienie Ovi Map z darmową nawigacją samochodową i pieszą. Jury doceniło szeroki wachlarz możliwości zastosowania aplikacji – kierowcy mogą uzyskać informacje o ruchu drogowym, radarach i ograniczeniach prędkości. Piesi natomiast mają do dyspozycji skróty przez parki oraz strefy piesze, a także 6000 punktów orientacyjnych 3D w ponad 200 miastach.

Aktualności telekomunikacja