Nokia i Carl Zeiss przedłużają swoje partnerstwo

Nokia i Carl Zeiss ogłosiły dziś, że ekskluzywne partnerstwo pomiędzy firmami, które zaowocowało do tej pory jednymi z najlepszych smartfonów z aparatami fotograficznymi takimi jak Nokia N8 i Nokia 808 PureView, zostało przedłużone.

Nokia 808 PureView łączy w sobie najwyższej klasy optykę firmy Carl Zeiss z opracowanymi przez firmę Nokia algorytmami oraz czujnikiem najwyższej rozdzielczości, ustanawiając nowy standard jakości fotografii w smartfonach.

?Carl Zeiss był kluczowym partnerem w tworzeniu  technologii  PureView?, powiedziała Jo Harlow, Executive Vice President of Nokia Smart Devices. ?Korzyści z naszej współpracy będą widoczne poprzez wprowadzanie kolejnych innowacji w technologii PureView oraz dalszy rozwój aparatów fotograficznych dla smartfonów w nadchodzących miesiącach i latach.?

Michael Kaschke, CEO, Carl Zeiss AG: ?Kiedy połączyliśmy siły z firmą Nokia w 2005, chcieliśmy przesunąć granice fotografii mobilnej. Patrząc na siedem lat pełnego sukcesów partnerstwa, jesteśmy dumni z innowacji i znakomitych produktów, które powstały podczas naszej wspólnej podróży. Dziś świętujemy przedłużenie naszej współpracy z nową technologią, która ustanawia kolejny prawdziwy standard w tej branży?.

Aktualności