Nokia Essence – najnowszy stereofoniczny zestaw słuchawkowy Bluetooth

Nokia Essence to najnowszy stereofoniczny zestaw słuchawkowy Bluetooth w portfolio fińskiego producenta. Dzięki zastosowaniu innowacyjnej funkcji redukcji hałasów Bass Perfection, urządzenie eliminuje nawet 99,8% odgłosów otoczenia dostarczając użytkownikowi doskonałej jakości dźwięk.

Z Nokia Essence użytkownik może cieszyć się swobodą bezprzewodowej transmisji muzyki bez względu na czas i miejsce, w którym się znajduje. Miejski zgiełk, przejeżdżające obok samochody, czy rozmowy mijanych na ulicy ludzi nie wpływają już na jakość słuchanych piosenek. Opracowana przez firmę Nokia funkcja redukcji hałasu o nazwie Bass Perfection, eliminuje zakłócenia w zakresie niskich częstotliwości. Szumy w pasie średnim i wysokim są ograniczane poprzez elastyczne kształtki wykonane z silikonu medycznego, które szczelnie wypełniają kanał uszny użytkownika, nie powodując jednocześnie uczucia dyskomfortu.

Ponadto użytkownik ma do dyspozycji cztery profile korekcji dźwięku stworzone przez profesjonalistów: halę koncertową (domyślny), wzmocnienie basów, wzmocnienie sopranów oraz kombinację tych dwóch ostatnich. Urządzenie obsługuje szeroki wachlarz kodeków audio, takich jak SBC, apt-XTM i AAC Direct Streaming, przez co muzyka brzmi świetnie bez względu na rodzaj jej źródła.

Dzięki technologii Bluetooth użytkownik może nie tylko korzystać z zalet bezprzewodowej transmisji muzyki, ale też prowadzić rozmowy przez telefon bez użycia rąk. W dodatku, aby natychmiastowo zainicjować połączenie Bluetooth wystarczy dotknąć zestaw słuchawkowy telefonem posiadającym funkcję NFC. Można też sparować telefon tradycyjnym sposobem.

Zestaw Nokia Essence jest kompatybilny z telefonami, laptopami oraz odtwarzaczami mp3 obsługującymi bezprzewodową łączność Bluetooth. Słuchawki są dostępne w sprzedaży od połowy grudnia  w cenie 440 złotych.

Aktualności Elektronika telekomunikacja