Nokia 808 PureView już w sprzedaży !

Nokia 808 PureView jest już dostępna w sprzedaży. Telefon można kupić w sieci Orange i Plus oraz w sprzedaży niezależnej. Jest to pierwszy smartfon z technologią PureView firmy Nokia. Technologia PureView udostępnia użytkownikom najwyższej klasy funkcje fotograficzne, specjalne rozwiązania optyczne firmy Carl Zeiss oraz algorytmy fotograficzne opracowane przez firmę Nokia.

Od swojej premiery w lutym model Nokia 808 PureView zgromadził liczne nagrody, w tym Best Mobile Device (Najlepsze urządzenie mobilne) na Mobile World Congress 2012, a także nagrodę Best Imaging Innovation 2012 (Najlepsza innowacja fotograficzna) od międzynarodowego stowarzyszenia wydawców prasy fotograficznej i wideo Technical Image Press Association (TIPA).

?Technologia PureView zdecydowanie podniosła poprzeczkę dla funkcji fotograficznych w całej branży smartfonów, ale Nokia nie zamierza na tym poprzestać? ? powiedziała Jo Harlow, szef działu Smart Devices firmy Nokia. ?Będziemy rozwijać PureView z myślą o naszych przyszłych smartfonach, można więc oczekiwać kolejnych przełomowych rozwiązań fotograficznych?.

Nokia 808 PureView ma matrycę o rozdzielczości 41 megapikseli, działającą z wydajnym układem optycznym marki Carl Zeiss i nową technologią oversampling. Przy standardowej rozdzielczości (2, 3, 5 i 8 megapikseli) umożliwia ona przybliżanie bez utraty jakości obrazu oraz rejestrację siedmiu pikseli informacji skondensowanych w jednym pikselu, co zapewnia najostrzejszy obraz, jaki można sobie wyobrazić. Dostęp do wysokiej rozdzielczości (maksymalnie 38 megapikseli) daje możliwość zrobienia zdjęcia, a następnie jego powiększenia, przekadrowania, przycięcia i zmiany rozmiaru w celu ukazania niewidocznych przedtem szczegółów. Wysoka jakość zdjęć robionych nawet przy słabym oświetleniu, a także możliwość zapisywania ich w niedużych plikach w celu udostępnienia pocztą e-mail, w wiadomościach MMS i w serwisach społecznościowych to cechy, dzięki którym każdy użytkownik smartfonu Nokia 808 PureView może robić profesjonalne zdjęcia w każdych warunkach.

Oprócz najwyższej klasy technologii fotograficznych Nokia 808 PureView udostępnia także funkcje nagrywania i odtwarzania wideo o jakości Full HD 1080p z 4-krotnym bezstratnym zoomem oraz ? po raz pierwszy w historii ? technologię Nokia Rich Recording. Rich Recording umożliwia nagrywanie dźwięku z jakością płyty CD, co dotychczas było możliwe tylko przy użyciu zewnętrznych mikrofonów. Smartfon Nokia 808 PureView jest także wyposażony w technologię Dolby Headphone, która przekształca dźwięk stereo w surround za pośrednictwem dowolnych słuchawek, a także Dolby Digital Plus umożliwiającą odtwarzanie dźwięku surround w konfiguracji 5.1.

Do Nokia 808 Pureview dostępne są także akcesoria, dzięki którym koszystanie ze smartfonu staje się jeszcze wygodniejsze. Do najciekawszych akcesoriów należą:?

 

  • Nokia CA-198 ? specjalny kabel HDMI do podłączenia do telewizora z technologią HD; cena detaliczna: 99 PLN

  • Nokia CC-3046 ? twardy futerał z ochroną obiektywu mocowaną za pomocą tasiemki; cena detaliczna: 50 PLN

  • Nokia HH-23 ? uchwyt/adapter do dowolnego statywu fotograficznego; cena detaliczna ok 40 PLN

Smarfton jest dostępny w cenie detalicznej 2649 PLN.

Aktualności Smartfony