Nie chcesz zgubić psa – kup mu lokalizator !

Każdy właściciel czworonoga zastanawiał się z pewnością, co robi jego pupil, gdy znika z zasięgu wzroku. Są też tacy, którzy zastanawiają się, jak pozbyć się uporczywego szczekania u swoich ulubieńców, lub sprawić by pies był bardziej posłuszny. Tam gdzie zawodzą tradycyjne metody wychowawcze,z pomocą przychodzi nowoczesna technologia.

Najnowsze urządzenia Garmin do lokalizacji i tresury psów umożliwiają monitorowanie pozycji psa w promieniu 14,5 km, wykorzystując sygnał satelitarny GPS i GLONASS (system Astro?); umożliwiają również zdalną tresurę czworonogów i skuteczną walkę z ich uciążliwymi nawykami (System Delta, obroża BarkLimmiter). Mogą być z powodzeniem stosowane zarówno przez profesjonalnych psich trenerów, właścicieli psów myśliwskich oraz wszystkich, którym zależy na tym, aby ich pupil był bardziej posłuszny.

Obroża antyszczekowa BarkLimmiter

Obroża umożliwiająca właścicielom psów skuteczne eliminowanie obsesyjnego, dokuczliwego szczekania u swoich pupili, zaprojektowana z wykorzystaniem uznanej technologii tresury psów Tri-Tronics?. Dzięki wbudowanemu akcelerometrowi urządzenie odróżnia szczekanie od innych dźwięków wydawanych przez czworonoga. Inteligentny system umożliwia również rozpoznanie tzw. ?dobrego? szczekania, aby zwierzę mogło np. zakomunikować zranienie czy niebezpieczeństwo, nie aktywując w ten sposób działania urządzenia. BarkLimmiter precyzyjnie dopasowuje poziom korekty do konkretnego zwierzęcia, bez względu na rasę, grubość sierści itp. Urządzenie rozpoczyna pracę w trybie Autorise, od najniższego poziomu korekcji szczekania i stopniowo podnosi ten poziom, aż do chwili gdy pies zaprzestanie zbędnego szczekania. Bark Odometer? powie Ci również, ile razy pies zaszczekał podczas  Twojej nieobecności. Istnieje także opcja przełączenia urządzenia z trybu automatycznego na ręczny, który pozwala dostosować pracę BarkLimmiter do potrzeb właściciela i jego psa, np. wykorzystując do eliminacji szczekania wibracje zamiast stymulacji.

Sugerowana cena detaliczna urządzenia to 79 ?.

Delta ? elektroniczny psi trener

Wszechstronny system przeznaczony do tresury psów, który jest połączeniem elektronicznej obroży treningowej, obroży antyszczekowej i brzęczyka, umożliwiającego odnalezienie psa. System Delta wyposażony jest w czytelny wyświetlacz LCD, umożliwiający trenerowi intuicyjne sterowanie oraz zdalne przełączanie pomiędzy różnymi trybami tresury psów i wprowadzaniu dowolnych korekt w sposobie szkolenia, dostosowanych do charakteru i temperamentu psa w promieniu 800 m. Opcja zdalnej tresury pozwala trenerowi reagować na zachowania psa za pomocą trybu ciągłej lub chwilowej stymulacji, sygnałów wibracyjnych oraz dźwiękowych. Urządzenie pozwala również na dostosowanie impulsów pobudzających o różnych poziomach natężenia (aż do 36 rodzajów intensywności impulsów). Wbudowany system antyszczekowy BarkLimmiter pozwala na ograniczenie ?złego szczekania? oraz pomaga w wyciszeniu i uspokojeniu psa. Wodoodporna i niezatapialna obudowa urządzenia zapewnia skuteczną ochronę do głębokości jednego metra przez maksymalnie 30 min.

Sugerowana cena detaliczna systemu Delta to 199 ?.

Dla myśliwych ? system śledzenia psów Astro

System został zaprojektowany przy udziale treserów psów myśliwskich. Składa się z odbiornika Astro? 320 i obroży lokalizacyjnej DC 50, która odczytuje sygnały zarówno z satelit GPS, jak i satelit GLONASS, dzięki czemu właściciele psów bez trudu odnajdą je nawet w trudno dostępnym terenie. Pracując w trybie ratunkowym urządzenie jest aktywne do 54 godzin, co znacznie zwiększa prawdopodobieństwo odnalezienia pupila w przypadku jego zaginięcia. Informacja o bieżącej pozycji psa jest przesyłana z obroży do urządzenia Astro 320 co pięć sekund. Na 2,6 calowym, jasnym kolorowym ekranie widzimy również imię psa oraz dystans jaki przebył, a tryb Dog Tracker umożliwia dostęp do informacji, czy pies biegnie, siedzi, czy np. zagania zwierzynę. System umożliwia śledzenie czworonogów w promieniu 14,5 km. Urządzenie Astro? 320 zostało wyposażone w mapę bazową, jest również kompatybilne z mapami Topo Polska oraz fotorealistyczną bazą zdjęć satelitarnych BirdsEye?, oraz dostępnymi na rynku mapami przeznaczonymi dla myśliwych.

Sugerowana cena detaliczna zestawu Astro to 729?, Sugerowana cena detaliczna obroży DC 50 to 249?

Aktualności Elektronika